Wydział Środowiska
Opublikowano: 14 czerwiec 2019 Odsłony: 384

Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 13.06.2019 r. było wręczenie nagród dla laureatów XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Upcykling”.

Uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli za zadanie mieli wykonać z odpadów powstających w gospodarstwie domowym przedmiot użytkowy do wykorzystania w życiu codziennym.

Konkurs połączony był ze zbiórką zużytych baterii, których ogółem zebrano 1320 kg. Na konkurs wpłynęło  249 prac z 12 przedszkoli, klas zerowych i 28 szkół podstawowych)  które oceniała komisja w składzie:

Paweł Dyrcz - Naczelnik Wydziału Środowiska

Jadwiga Czarny - Przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska i Integracji Lokalnej Rady Powiatu Suskiego

Marek Mrugacz – Zastępca Naczelnika Wydziału Środowiska

Danuta Nitoń Kwak - artysta plastyk.

Nagrody dla laureatów, którymi były zabawki,sprzęt elektroniczny i sportowy wręczał Starosta Suski Józef Bałos, Wicestarosta Zbigniew Hutniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka.

W kategorii przedszkoli, klas 0 nagrody za  prace plastyczne odebrali

I miejsce – Amelia Gwiazdoń Przedszkole Publiczne w Bystrej Podhalańskiej

II miejsce – Natalia Malik   Zespół Szkolno Przedszkolny w Skawicy

III miejsce – Igor Sumera  Gminne Przedszkole Samorządowe w Makowie Podhalańskim

wyróżnienie – Mikołaj Madejczyk  Zespół Szkolno Przedszkolny w Palczy

wyróżnienie – Stefan  Zając Gminne Przedszkole Samorządowe w Makowie Podhalańskim

W kategorii szkół podstawowych nagrody za prace plastyczne odebrali

I miejsce – Karol Nitecki Szkoła Podstawowa Nr 1 w Budzowie

II miejsce – Julita Stachoń Szkoła Podstawowa w Zachełmnej

III miejsce –  Milena Szumiec Szkoła Podstawowa w Juszczynie

wyróżnienie – Matylda Hyrlicka Szkoła Podstawowa Nr 1 w Budzowie

wyróżnienie – Dagmara Pindel Szkoła Podstawowa w Wieprzcu

Za zebrane baterie w ilości 130 kg nagrodę otrzymał Igor Pasternak z Niepublicznego Przedszkola „Leśna Kraina” w Osielcu.

Wśród uczniów szkół podstawowych nagrodę za najwięcej zebranych baterii (303  kg) otrzymał Wojciech Nowak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Budzowie.

Dwaj laureaci odebrali nagrody 14.06.2019 r. ze względu na niemożliwość przybycia na sesje rady powiatu.

1. prezentacja przedstawiona podczas sesji rady powiatu pobierz_

2. link do transmisji z obrad sesji pobierz

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościLaureaci konkursu plastycznego "Upcykling" z nagrodami