Opublikowano: 25 czerwiec 2019 Odsłony: 440

W niedzielę 23 czerwca, na stadionie sportowym w Suchej Beskidzkiej, odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięły w nich udział 22 drużyny złożone z młodych strażaków z terenu powiatu suskiego (17 MDP chłopców i 5 MDP dziewcząt, łącznie 214 osób).
Zmagania oceniała Powiatowa Komisja Sędziów na czele z asp. sztab. Andrzejem Gwiazdonikiem - sędzią głównym imprezy. Po zakończeniu zawodów (składających się z dwóch części - ćwiczenia bojowego i biegu sztafetowego) i podsumowaniu wyników okazało się, że niekwestionowanymi zwycięzcami tegorocznej rywalizacji są strażacy z Łętowni, którzy okazali się najlepsi w obu kategoriach.

Wyniki zawodów:

Kategoria - Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców
I miejsce - MDP Łętownia (1032,70 pkt.)
II miejsce - MDP Kuków (1023,40 pkt.)
III miejsce - MDP Krzeszów (1008,60 pkt.)
IV miejsce - MDP Zembrzyce (1007,30 pkt.)
V miejsce - MDP Jordanów (999,50 pkt.)
VI miejsce - MDP Sidzina (998,10 pkt.)
VII miejsce - MDP Żarnówka (997,90 pkt.)
VIII miejsce - MDP Marcówka (997,40 pkt.)
IX miejsce - MDP Bieńkówka (992,70 pkt.)
X miejsce - MDP Kurów (967,80 pkt.)
XI miejsce - MDP Juszczyn Polany (966,30 pkt.)
XII miejsce - MDP Osielec (953,60 pkt.)
XIII miejsce - MDP Hucisko (953,30 pkt.)
XIV miejsce - MDP Budzów (924,80 pkt.)
XV miejsce - MDP Lachowice (923,40 pkt.)
XVI miejsce - MDP Białka (900,80 pkt.)
XVII miejsce - MDP Maków Podhalański (885,40 pkt.)

Kategoria - Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt
I miejsce - MDP Łętownia (989,57 pkt.)
II miejsce - MDB Bieńkówka (987,53 pkt.)
III miejsce - MDP Budzów (924,48 pkt.)
IV miejsce - MDP Żarnówka (919,80 (pkt.)
V miejsce - MDP Maków Dolny (830,54 pkt.)

Zawody obserwowali m.in.: mł. bryg. Krzysztof Okrzesik - Komendant Powiatowy PSP, dh Piotr Harańczyk - Prezes ZOP ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej oraz przedstawiciele władz samorządowych - Starosta Suski Józef Bałos, Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka oraz Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.
Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach otrzymali z rąk starosty J.Bałosa puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe, a pozostałe drużyny - pamiątkowe statuetki za udział w zmaganiach.

Obok powiatowej rywalizacji MDP rozegrane zostały także zawody strażaków ochotników kategorii starszej na szczeblu miejskim, w których druhowie z OSP Sucha Beskidzka Błądzonka okazali się nieznacznie lepsi od swoich kolegów z OSP Sucha Beskidzka Miasto. Puchar i nagrodę rzeczową dla zwycięskiej drużyny wręczył Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka.

Organizatorami zawodów były: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współudziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej i Urzędu Miasta Sucha Beskidzka.

foto: Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościVII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP