Opublikowano: 27 czerwiec 2019 Odsłony: 324

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 11 z boiska sportowego w Kukowie ruszyła druga edycja maratonu rowerowego MTB "Dare To Be".  Na starcie stanęło 131 zawodników, którzy w zależności od długości i stopnia trudności mieli do pokonania jedną z trzech przygotowanych na ten dzień trasę.

DARE To Be MTB Maraton to cykl zawodów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego. Kolejne kolarskie maratony mają się odbyć w: Wojniczu (14 lipca), Zakliczynie (10 sierpnia) oraz w Piwnicznej-Zdroju (22 września).

W Kukowie organizatorzy przygotowali trzy trasy - full (64,6 im), half (46,7 km) oraz quarter (29,5 km). Podobnie jak w poprzednim roku, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej ufundowało puchary dla zwycięzców na najdłuższej trasie full. Starosta suski Józef Bałos był patronem honorowym maratonu.

Najszybciej dystans 64,6 km w czasie 3:52,16 pokonał Piotr Krawczyk (Real 64-sto). Na drugim miejscu znalazł się Maciej Pitach (CST 7R MTB TEAM), który linię mety minął 34 sekund później. Podium uzupełnił Tomasz Niedźwiecki (REANIMACJA ROWEROWA TEAM).

Najlepszych zawodników nagrodziła pucharami Renata Babicz, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Organizator zadbał też o najmłodszych, na miasteczku startowym w Kukowie (tam był start oraz meta zawodów) razem ze Szkółką Kolarską MOVIMENTO rozegrane zostały profesjonalne zawody rowerowa dla dzieci, które cieszyły się ogromną popularnością.

Niebawem w naszym powiecie odbędzie się kolejna, duża impreza rowerowa. W dniach 11-14 lipca do powiatu suskiego, a konkretniej do Stryszawy oraz w Makowa Podhalańskiego zawita Gwiazda Południa. Będzie to trzecia edycja zawodów organizowanych przez Cezarego Zamanę.

Więcej informacji nt Gwiazdy Południa 2019 można znaleźć TUTAJ

WIĘCEJ O MARATONIE MTB KUKÓW 2019 (komplet wyników, obszerna galeria zdjęć) MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE SPORT.POWIATSUSKI.PL - KLIKAMY TUTAJ

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności131 uczestników maratonu rowerowego MTB w Kukowie