Opublikowano: 15 lipiec 2019 Odsłony: 511

W dniach 1-9 czerwca 2019 r. odbyła się zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych wyprawa na Syberię, której uczestnikami byli uczniowie wytypowani przez samorządy współpracujące przy organizacji wymian młodzieżowych prowadzonych przez PTSM. Jedną z czterech instytucji, które zdecydowały się na wysłanie do odległej Buriacji swoich przedstawicieli było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Spośród uczniów pobierających naukę w podległych Starostwu placówkach wytypowanych zostało dwoje, którzy otrzymali możliwość udziału w tej podróży: Natalia Kłoda – uczennica ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie oraz Michał Mglej – uczeń ZS im. Witosa w Suchej Beskidzkiej. W bogatym i różnorodnym programie wyjazdu znalazły się m.in.: wizyta w mieście Ułan-Ude i spotkanie z młodzieżą z tamtejszego Bajkalskiego Kolegium Turystyki i Obsługi Ruchu Turystycznego, przejazd drogami i bezdrożami Buriacji, pobyt nad jeziorem Bajkał, spływ katamaranem po ujściu rzeki Barguzin, relaks przy gorących źródłach w kurorcie Umkhey oraz liczne spotkania z gościnnymi mieszkańcami, w tym przedstawicielami miejscowej Polonii, w tym członkami Autonomii Polaków „Nadzieja”. W drodze powrotnej nie zabrakło także spaceru po centrum stolicy Rosji – Moskwy.

Ze szczegółową relacją z podróży, autorstwa jednego z uczestników wyjazdu, ucznia ZS im. W. Wistosa Michała Mgleja, można zapoznać się na stronie szkoły pod adresem: https://zswsucha.pl/szkola/wydarzenia-szkolne/?rl_gallery_no=1&rl_page=3

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościZ wizytą na Syberii