Wydział Środowiska
Opublikowano: 25 lipiec 2019 Odsłony: 205

Podczas przeprowadzonej wizji w dniu 11.07.2019 r. stwierdzono że na żółtym szlaku prowadzącym z Cyla na Hali Śmietanowej do Mosornego Gronia znajduje się  duża ilość złomów i wywrotów z okresu zimowego, co utrudnia ruch turystyczny i stanowi zagrożenie dla turystów.

Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej i Leśnej Osób Uprawnionych w Zawoi przez tereny której przebiega szlak została zobowiązana do udrożnienia szlaku w terminie do 31.07.2019 r.  W dniu 24.07.2019 r. pracownicy wydziału środowiska suskiego starostwa i przedstawiciele spółki przeprowadzili wizje terenową.  Podczas wizji stwierdzono że żółty szlak został uprzątnięty z powalonych drzew. Jednocześnie stwierdzono,że na terenie spółki trwają prace mające na celu usuwanie drzew uszkodzonych przez czynniki atmosferyczne, porażonych przez korniki.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościUsunięto powalone drzewa z zóltego szlaku w rejonie Hali Śmietanowej w Zawoi