Opublikowano: 19 sierpień 2019 Odsłony: 437

Po raz dwudziesty pierwszy na drogach powiatu suskiego odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Henryka Łasaka. Do liczącego 174,2 km wyścigu wystartowało 113 kolarzy, do mety dotarło 95. Najszybciej finiszował Estończyk Norman Vahtra (Cycling Tartu). Na podium stanęli też Artur Detko (Hurom BDC Development) i Niemiec Robert Jaegeler (P&S Metalltechnik).

Memoriał Henryka Łasaka to najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce. Posiada klasę 1.2., a ośmiu najlepszych kolarzy uzyskuje punkty do kontynentalnej klasyfikacji UCI elity mężczyzn.

Tegoroczna trasa 21. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Henryka Łasaka była dłuższa o ponad 6 km od tej z ubiegłego roku. Po przejechaniu rundy honorowej, nastąpił start przy suskim zamku. Zanim kolarze udali się w stronę Zembrzyc mieli do pokonania cztery okrążenia ulicami Suchej Beskidzkiej. Dalej trasa wyścigu wiodła przez Tarnawę Dolną, Krzeszów, Kuków i Stryszawę w kierunku mety w Suchej Beskidzkiej. Kolarze mieli do pokonania pięć takich pętli.

Podczas wyścigu nie brakowało akcji ofensywnych, ale na ostatnich kilometrach ostatnia z ucieczek została zlikwidowana. Z grupy najlepiej finiszował Estończyk Vahtra.

W chwilę po zameldowaniu się na mecie wszystkich zawodników odbyła się uroczysta dekoracja laureatów. Zwycięzca wyścigu, Norman Vahtra otrzymał puchar z rąk burmistrza Suchej Beskidzkiej Stanisława Lichosyta. Drugiemu na mecie Arturowi Detce puchar wręczył starosta Józef Bałos. Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Suchej Beskidzkiej za zajęcie trzeciego miejsca trafił do rąk Niemca Robert Jaegelera. Uhonorowani zostali ponadto kolarze najlepsi na lotnych finiszach.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Henryka Łasaka jest organizowany przez miasto Sucha Beskidzka i grupę Duo Circuli przy współpracy z gminami Stryszawa i Zembrzyce oraz powiatem suskim.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościEstończyk Norman Vahtra wygrywa Memoriał im. Henryka Łasaka