Opublikowano: 07 listopad 2019 Odsłony: 164

Na strzelnicy sportowej LOK przy ulicy Makowskiej w Suchej Beskidzkiej w środę 6 listopada odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Suskiego z okazji Święta Niepodległości. W porównaniu do poprzednich zawodów, w tym roku uczestnicy strzelali z pozycji stojącej z broni kaliber 9 mm z odległości 25 metrów.

Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Suchej Beskidzkiej.

W zawodach mogły uczestniczyć trzy osobowe drużyny reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego oraz reprezentujące poszczególne Rady (Gminne, Miejskie, Powiatowe).

Każdy uczestnik oddał najpierw pięć strzałów próbnych, następnie dziesięć już ocenianych z broni krótkiej kal. 9 mm.

Po trzygodzinnej rywalizacji można było przystąpić do uroczystego podsumowania strzeleckich zmagań.

Na zakończenie zawodów starosta suski Józef Bałos nagrodził najlepsze drużyny oraz indywidualnie najskuteczniejszych uczestników zawodów pamiątkowymi medalami oraz pucharami, które ufundowało suskie starostwo.

WYNIKI:

KLASYFIKACJA URZĘDÓW GMIN:

1. Urząd Miasta Sucha Beskidzka (2) - 102 pkt

2. Urząd Gminy Bystra-Sidzina - 100 pkt

3. Urząd Miasta Sucha Beskidzka (1) - 83 pkt

4. Urząd Gminy Makowa Podhalańskiego - 55 pkt

5. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - 42 pkt

6. Urząd Gminy Jordanów - 38 pkt

7. Urząd Miasta Jordanowa - 32 pkt

KLASYFIKACJA RAD GMIN:

1. Rada Gminy Bystra-Sidzina - 61 pkt

2. Rada Powiatu Suskiego - 15 pkt