Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 13 marzec 2020 Odsłony: 751

W dniach 09 – 11 marca br. po raz trzeci zorganizowany został Powiatowy Festiwal Nauki – inicjatywa, której głównym celem jest promowanie oferty szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat suski. Festiwal odbył się na terenie obiektów Zespołu Szkół im. W. Goetla oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klas ósmych większości szkół podstawowych z terenu powiatu suskiego, ale gościliśmy także szkoły spoza terenu naszego powiatu z miejscowości: Mucharz, Jaszczurowa oraz Stryszów.

Tegoroczna edycja festiwalu cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży szkół podstawowych, która w tym roku odpowiadając na zaproszenie organizatorów licznie przybyła i mogła nie tylko poznać bogatą ofertę kształcenia powiatowych szkół ponadpodstawowych, ale również skorzystać z wielu specjalnie przygotowanych dla niej festiwalowych atrakcji. Uczniowie w czasie Festiwalu zwiedzili stoiska wystawiennicze z ofertą edukacyjną placówek: Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej,  Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie,  zaprezentowane w hali sportowej  ZS im. W. Goetla. Następnie, w sali mediateka tego obiektu obejrzeli prezentacje multimedialne poszczególnych szkół z ofertą kształcenia na rok szkolny 2020/2021. Goszcząca na festiwalu młodzież miała również okazję przebywać w budynku Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, gdzie w sali obrad Starostwa uczestniczyła  w pokazie popularnonaukowym: „Fizyk w kuchni, czyli naukowe kuchenne rewolucje” prezentowanym przez Laboratorium Pana Korka z Sosnowca. Ten niecodzienny, specjalnie  przygotowany przez organizatora III Powiatowego Festiwalu Nauki pokaz był prawdziwą, atrakcyjną niespodzianką dla wszystkich biorących w nim udział. W czasie tego wydarzenia uczniowie szkół podstawowych nie tylko podziwiali efekty przeprowadzanych przez naukowców ciekawych  doświadczeń fizycznych, ale również sami jako ochotnicy pod ich okiem mogli je wykonywać i w nich asystować. Uczniowie, oglądając pokaz i aktywnie w nim uczestnicząc, zgłębiali tajniki nauki obecne w życiu codziennym. Ponadto przyszli absolwenci szkół podstawowych mieli możliwość spotkania z doradcami zawodowymi, pracownikami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych i Biblioteki Pedagogicznej. III Powiatowy Festiwal Nauki przeszedł już do historii jako bardzo udana impreza edukacyjno-informacyjna o charakterze regionalnym. W czasie jego trwania, wśród uczestników, organizatorów i zaproszonych gości  panowała miła i przyjazna atmosfera, sprzyjająca zdobywaniu przez młodzież wiedzy o bogatej ofercie różnorodnych kierunków kształcenia na rok szkolny 2020/2021 proponowanych przez wszystkie szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat suski. Tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zapytać, zasięgnąć opinii doradców i profesjonalistów, porozmawiać z uczniami i nauczycielami z interesujących go szkół. Wierzymy, że III Powiatowy Festiwal Nauki pomoże wielu uczniom klas ósmych w wyborze ich drogi życiowej związanej z dalszą edukacją.

Organizatorzy festiwalu serdecznie dziękują dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom, przedstawicielom instytucji biorącym w nim udział  oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego dużego przedsięwzięcia za wkład pracy, poświęcony czas i obecność.

Informujemy, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat suski na rok szkolny 2020/2021 zostanie przeprowadzona wzorem lat poprzednich w systemie elektronicznym za pośrednictwem strony internetowej: www.malopolska.edu.com.pl

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościIII POWIATOWY FESTIWAL NAUKI