Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 19 czerwiec 2020 Odsłony: 234

Powiat suski pozyskał dofinansowanie w kwocie 100 000,00 zł na zakup sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem w ramach projektu „Zdalna szkoła” - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, który  jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z zapobieganiem i przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie kraju.

Celem projektu jest zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego realizację podstawy programowej dla potrzebujących uczniów oraz nauczycieli  szkół prowadzonych przez powiat suski. Dzięki dotacji nowoczesny i niezbędny w procesie zdalnego nauczania sprzęt komputerowy trafi do niżej wymienionych jednostek, które zgłosiły zapotrzebowanie:

1. Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej,

2. Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej,

3. Zespół Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie,

4. Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie,

5. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Makowie Podhalańskim,

6. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Makowie Podhalańskim.

Obecnie trwa procedura postępowania przetargowego mająca na celu wyłonienie dostawcy sprzętu.

Projekt „Zdalna szkoła”  jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 -  Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

(WK)

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościBędą komputery dla uczniów w ramach projektu - "Zdalna szkoła"