Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 01 kwiecień 2021 Odsłony: 366

W czwartek, 1 kwietnia br. odbyła się wideokonferencja poświęcona organizacji Punktów Szczepień Masowych w powiecie suskim. Uczestniczyli w niej starosta suski Józefa Bałos, dyrektor Szpitala Rejonowego Mark Haber oraz włodarze lokalnych samorządów. Działania te, prowadzone we współpracy z wojewodą małopolskim, są rezultatem wprowadzenia przez rząd rozwiązań mających na celu przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień w związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw do Polski szczepionek przeciw Covid - 19.

By osiągnąć zapowiadany cel powstać mają nowe punkty szczepień,  zwiększeniu ma ulec ilość wykonywanych zabiegów w dotychczasowych placówkach. W II kwartale br. mieszkańcy powiatu będą mogli przyjąć szczepionkę przede wszystkim w szpitalu rejonowym, przychodniach POZ oraz innych stacjonarnych placówkach medycznych.

Wykaz punktów szczepień na terenie powiatu  zostanie podany do publicznej wiadomości po weryfikacji przez Narodowy Fundusz  Zdrowia.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościOrganizacja Punktów Szczepień Masowych