Opublikowano: 04 grudzień 2012 Odsłony: 2216

28 listopada w siedzibie Biblioteki Suskiej im. dra M. Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej została rozstrzygnięta X edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego – poezji i prozy regionalnej – „W cieniu jodeł i świerków”.

Głównym organizatorem konkursu jest Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego przy współudziale Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej i pod patronatem miesięcznika samorządowego „Ziemia Suska”.

W tegorocznej edycji wzięło udział łącznie 15 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu suskiego, które oceniało jury w składzie: Wojciech Pazdur – polonista, literat, animator kultury, Regina Kudzia – etnograf, animator kultury regionalnej, Teresa Nitoń – starszy bibliotekarz (kategoria: szkoły gimnazjalne) oraz W. Pazdur, R. Kudzia i Stanisław Kubasiak – regionalista, muzyk, animator kultury regionalnej (kategoria: szkoły ponadgimnazjalne).

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsca nie przyznano, dwa równorzędne II miejsca zajęli: Szymon Gigoń i Magdalena Wrzodek, a miejsce III – Sylwia Sałapatek.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Anna Cyganik, II miejsce zajęły ex aequo: Alina Szczurek i Beata Harańczyk, a III – Marta Dyrcz.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKonkurs recytatorski "W cieniu jodeł i świerków"