Biuro Administracyjno Prawne
ROOT» Kategoria: Informacje i komunikaty
Opublikowano: 14 czerwiec 2017 Odsłony: 1443

Powiat Nowotarski rozpoczyna realizację projektu mającego na celu społeczną integrację osób niepełnosprawnych pod nazwą „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych  na Podhalu”. Inicjatywa realizowana od 8 czerwca do 28 października 2017 r. jest dofinansowana ze środków Województwa Małopolskiego. Realizatorem jest powiatowa placówka oświatowa - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu.

Partnerami projektu odpowiedzialnymi za prowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej są Powiat Suski, Powiat Tatrzański oraz Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju, który również będzie zaangażowany w działania organizacyjne przy realizacji przedmiotowego projektu. Partnerem zaangażowanymi w działania organizacyjno-opiekuńcze są: Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu i Stowarzyszenie Dasz Radę - Inicjatywa Społeczno- Edukacyjna.

Organizowane działania przyczynią się do integracji społecznej poprzez stworzenie możliwości wzajemnego poznania się środowisk osób pełno i niepełnosprawnych oraz umożliwią prezentację talentów i możliwości osób o obniżonej sprawności.

W ramach projektu planowane są następujące wydarzenia:

• Integracyjna impreza plenerowa - czerwiec
  • Spotkania ze sztuką - wrzesień
  • Sportem połączeni - październik.

W dniu 21 czerwca 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ, przy ul. Składowej, odbędzie się pierwsze wydarzenie pod nazwą: „Integracyjna impreza plenerowa”. Wydarzenie ma na celu integrację społeczną oraz promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych z terenu subregionu podhalańskiego. W programie przewidziane są: warsztaty z aerobiku i zumby, gry i zabawy sportowe; przeciąganie liny, unihokej, ringo, bieg w workach, badminton. Inne atrakcje dla uczestników to: mini park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy strzeleckie, profesjonalny pokaz motocyklowy - trial, zajęcia z hipoterapii, fotobudka. Dla najmłodszych - kącik plastyczny.

Zaprasza się osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami z terenu subregionu podhalańskiego do bezpłatnego udziału w przewidzianych atrakcjach. Aby wziąć udział w wydarzeniach należy przesłać formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie: www.soswnr1.nowytarg.pl.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościInformacje i komunikaty„Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu”