Inwestycje Powiatu dofinansowane z funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 5157

11 października 2012 roku w Zespole Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia zmodernizowanych pracowni praktycznej nauki zawodu, doposażonych w nowy sprzęt dydaktyczny, w ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

W ramach projektu szkoła zakupiła sprzęt do czterech pracowni: budowlanej, samochodowej, informatycznej oraz elektrycznej za kwotę 103 543,70 zł.

Pracownia budowlana została wyposażona m. in. w dalmierz, poziomicę elektroniczną z laserem, wiertarki udarowe, szlifierki kątowe, wyrzynarki, frezarkę górnowrzecionową, piłę łańcuchową elektryczną, młot wyburzeniowy, odkurzacz przemysłowy, rusztowanie montażowe na kółkach, drabinę, zestawy malarskie, szpachelki, komputer przenośny, rzutnik multimedialny oraz skaner.

Do pracowni samochodowej zostało zakupione urządzenie diagnostyczne firmy Bosh wraz z oprogramowaniem diagnostycznym, komputerowe urządzenie do badania geometrii zawieszenia, dwa komputery przenośne oraz rzutnik multimedialny.

Pracownię informatyczną wyposażono m. in. w switche, routery sprzętowe, karty sieciowe bezprzewodowe, serwer druku, szafę serwerową, UPS typu rack, streamer, access point.

Pracownia elektryczna natomiast została wyposażona w zasilacze laboratoryjne, przewody laboratoryjne, kable pomiarowe koncentryczne, trójfazowy autotransformator w obudowie, oscyloskop oraz rzutnik multimedialny.

Zmodernizowane pracownie pozwolą na organizację szeregu kursów zawodowych dających dodatkowe kwalifikacje młodzieży, co przyczyni się do zwiększenia ich atrakcyjności na rynku pracy po ukończeniu szkoły.

„Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” to projekt systemowy realizowany przez urząd marszałkowski w Krakowie w partnerstwie z powiatem suskim w latach 2010 – 2014. Zakłada on poprawę jakości nauczania w szkołach zawodowych poprzez kursy zawodowe z kilku branż, zajęcia wzmacniające kompetencje kluczowe, doradztwo zawodowe i staże-wizyty zawodoznawcze. Łączna wartość projektu w całym województwie wynosi 140 mln zł, z czego na nasz powiat przypada 3 231 966,82 zł, w tym 412 075,78 zł (12,75%) stanowi nasz wkład własny. Czas trwania projektu to lata 2010-2014.

Jesteś tutaj:   Strona główna EdukacjaOtwarcie zmodernizowanych pracowni