aktualności :

Inwestycje Powiatu dofinansowane z Budżetu Państwa, funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Infrastruktura

Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Infrastruktura
Odsłony: 3234

Dwa nowe  mosty  powstały na drodze powiatowej 1688K Maków - Żarnówka - Wieprzec - Kojszówka w miejscowości Żarnówka. Dotychczasowe przeprawy o konstrukcji  stalowo - drewnianej były w złym stanie technicznym i nie nadawały się do remontu, stąd decyzja o zastąpieniu ich nowymi. Zakres wykonanych prac obejmował rozbiórkę dotychczasowych mostów, wzniesienie nowych w technologii żelbetowej, przebudowę dróg dojazdowych  oraz umocnienie koryta potoków.

Czytaj więcej: Nowe mosty w Żarnówce
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Infrastruktura
Odsłony: 2132

Starostwo, jako urząd, stało się w ostatnich latach bardziej dostępne i przyjazne dla mieszkańców powiatu. Początkiem 2017 r. zakończyły się prace związane z przeprowadzką kilku wydziałów i biur starostwa, usytuowanych wcześniej przy ul. Mickiewicza 19, na ul. Kościelną 5b, gdzie obecnie znajduje się siedziba Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej i gdzie, od tamtej pory, funkcjonuje cały urząd.

Czytaj więcej: Urząd bez barier – przyjazny mieszkańcom
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Infrastruktura
Odsłony: 2935

Na początku listopada 2017 r. oddano do użytku nowy most w ciągu drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa na potoku Hucisko w Stryszawie. Inwestycję o wartości 880 000 zł zrealizowano dzięki pozyskaniu przez powiat dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w kwocie 440 000 zł. Pozostałą sumę (440 000 zł) pokryto z budżetu powiatu.

Czytaj więcej: Nowy most w Stryszawie
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Infrastruktura
Odsłony: 3720

W 2016 roku kontynuowane były szeroko zakrojone prace związane z utrzymaniem i poprawą stanu infrastruktury drogowej powiatu. Największą zrealizowaną inwestycją był remont drogi w Marcówce, który objął wykonanie nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej i podbudowy, budowę chodnika, oświetlenia oraz poprawę odwodnienia na łącznej długości 1,8 km.

Czytaj więcej: Inwestycje na drogach w 2016 r.
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Infrastruktura
Odsłony: 3015

W październiku 2018 r. oddano do użytku wyremontowany fragment drogi powiatowej w Naprawie.  Po długich i trudnych  negocjacjach z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, inwestorem budowy drogi ekspresowej S-7, powiat doprowadził do zawarcia porozumienia, w rezultacie którego przeprowadzono remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi , wykorzystywanego w trakcie budowy ekspresówki. Nowa nawierzchnia o długości 400 mb wpłynie znacząco na komfort i bezpieczeństwo podróżujących i zapewni optymalną przepustowość na zjeździe z S-7.

Czytaj więcej: Remont drogi powiatowej w Naprawie
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Infrastruktura
Odsłony: 2777

 

W październiku 2017 roku zakończył się trwający ponad trzy miesiące remont pięciokilometrowego odcinka drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa. W ramach zadania położona została nowa nawierzchnia asfaltowa, zmodernizowano przepusty, poprawiono odwodnienie, odnowiono istniejące perony przystankowe oraz wyremontowano most na rzece Skawica w miejscowości Zawoja.

Czytaj więcej: Modernizacja drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Infrastruktura
Odsłony: 4509

Początkiem grudnia 2016 r. ukończono budowę i wykonano odbiór techniczny nowego mostu nad Dziarskim Potokiem w Toporzysku. Dotychczasowy stalowo – drewniany most zastąpiony został nowym żelbetowym o nośności 50 ton. Obiekt posiada jezdnię o szerokości 6 m, chodnik o szerokości 2 m oraz bezpieczniki. Całość zabezpieczono indywidualnie zaprojektowanymi barierami ochronnymi.

Czytaj więcej: Kolejny nowy most w powiecie
 

Page 1 of 3

<< Start < poprz. 1 2 3 nast. > End >>
Jesteś tutaj:   Strona główna Infrastruktura
Zobacz również


klim
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008