aktualności :

Inwestycje Powiatu dofinansowane z funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Utworzono: 18 lipiec 2017 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 1855

W ramach realizowanego przez powiat projektu „Na dudziarską nutę”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy

Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014 – 2020, zorganizowane zostały w dniach 14-15.07 dwudniowe warsztaty muzyczne w Zawoi.

 

Wzięło w nich udział 55 dzieci z Podbabiogórza oraz słowackich miejscowości Oravska Polhora, Rabca i Sihelne. Projekt, którego głównym celem jest ochrona i popularyzacja dawnych form muzykowania mających dla społeczności żyjących na pograniczu polsko-słowackim wspólne, wołoskie, pasterskie korzenie składa się z kilku segmentów. Oprócz zajęć nauki gry na instrumentach prowadzonych od 1 lutego br. w cyklu 2-semestralnym zaplanowane zostały też m.in. wspólne warsztaty muzyczne po polskiej i po słowackiej stronie. W takich właśnie warsztatach w Zawoi uczestniczyły dzieci i młodzież ucząca się grać na skrzypcach, dudach i piszczałkach pasterskich. Poza nauką gry na poszczególnych instrumentach odbywającą się w grupach oraz wspólnymi sesjami muzycznymi uczestnicy szkolenia mieli też okazję, dzięki prelekcjom i wizycie w siedzibie BgPN, poznać dziedzictwo przyrodnicze regionu.
Partnerem projektu prowadzonego przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej jest słowacka Oravska Polhora.

fot. Janusz Kociołek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Kultura i PromocjaWarsztaty muzyczne w Zawoi
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008