Inwestycje Powiatu dofinansowane z funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Utworzono: 01 sierpień 2018 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 179

W sali wystawowej oddanego niedawno do użytku „Domu Zabawkarza” w Stryszawie otwarta została 29.07.2018 r. wystawa „Po dwóch stronach Babiej Góry. Dziedzictwo przyrodniczo - kulturowe” przygotowana przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014 – 2020.

Otwarcia wystawy dokonali: Renata Chudzik – dyrektorka miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, Alžbeta Čadecká – przedstawicielka Oravskiej Polhory i Janusz Kociołek naczelnik wydziału w suskim starostwie. Wśród gości biorących udział w otwarciu był m.in. przewodniczący rady powiatu Ryszard Hadka. Uczestniczący w otwarciu wystawy mieli możność wysłuchania wiązanki tradycyjnych melodii wykonanych na dudach przez Maksymiliana Bargla, a muzyka w jego wykonaniu doskonale współgrała z tematyką wystawy. Na ekspozycję składają się głównie wystawie fotografie podbabiogórskiej flory i fauny oraz poświęcone dziedzictwu kulturowemu regionu, w jego wymiarze materialnym i niematerialnym. Na wystawie prezentowane są również stroje Górali Babiogórskich i odtworzone, tradycyjne stroje górali z Oravskiej Polhory. Wystawę, na którą wstęp jest wolny, oglądać będzie można do 9.08.2018 r. w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.

Mobilna wystawa ze Stryszawy powędruje na Słowację, gdzie będzie eksponowana w Namestovie i Oravskiej Polhorze, a następnie wróci do powiatu suskiego. Tu ponownie zobaczyć będzie można ją we wrześniu i październiku w czterech innych miejscowościach: Makowie Podhalańskim, Jordanowie, Suchej Beskidzkiej i Zawoi.

Jesteś tutaj:   Strona główna Kultura i PromocjaOtwarcie wystawy „Po dwóch stronach Babiej Góry”