Inwestycje Powiatu dofinansowane z funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Utworzono: 01 październik 2018 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 81

24 września 2018 r. na zamku w Suchej Beskidzkiej, w sali galerii sztuki tutejszego Miejskiego Ośrodka Kultury, odbyło się otwarcie wystawy „Po dwóch stronach Babiej Góry. Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe”.

Sucha Beskidzka to kolejna miejscowość, w której prezentowana jest ta mobilna ekspozycja, stworzona w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska–Słowacja 2014–2020. Zebranych na sali gości powitał Grzegorz Wysmołek, dyrektor MOK-Zamek w Suchej Beskidzkiej, a o projekcie i prezentowanach na wystawie zdjęciach oraz planszach informacyjnych opowiadali: Janusz Kociołek, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz Alžbeta Čadecká, przedstawicielka słowackiej gminy Oravska Polhora, będącej partnerem projektu. Zwiedzający wystawę mogli także wysłuchać krótkiego występu muzycznego w wykonaniu dudziarza Jana Ryta. Ekspozycja będzie prezentowana na suskim zamku do piątku 5 października.

Jesteś tutaj:   Strona główna Kultura i PromocjaWystawa na zamku