Ostrzeżenie o silnym wiatrze

Utworzono: 18 styczeń 2018 Biuro Administracyjno Prawne

Od godz. 15.00 dnia 18.01.2018 r. do godz. 9.00 dnia 19.01.2018 r. prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 100 km/h, południowego skręcającego na zachodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. (Prognoza IMGW )

Skutki: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Należy pamiętać, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez silny wiatr poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

Poprawiono: czwartek, 18, styczeń 2018 14:50
Jesteś tutaj:   Strona główna StarostwoAktualności StarostwaInformacje i komunikatyOstrzeżenie o silnym wiatrze