23 stycznia 2022 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie ogłoszono wyniki i uroczyście podsumowano kolejną edycję konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”. W niedzielne przedpołudnie laureaci, których przywitała i przedstawiła Danuta Kawa – dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów, odebrali nagrody z rąk: przewodniczącego rady powiatu Jana Banasia, wójta Budzowa Jana Najdka i gospodarza budzowskiej parafii ks. Zbigniewa Kaleciaka. Wcześniej wszystkie prace, które trafiły na konkurs powiatowy z poszczególnych gmin, oceniła komisja pracująca w składzie: Władysława Kulak (folklorysta, plastyk), Andrzej Peć – etnograf i Janusz Kociołek (naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w suskim starostwie, regionalista). Komisja ta przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA “SZOPKA RODZINNA”
I miejsce
rodzina Koziołków z Baczyna
Franciszek Dybaś z rodziną z Bieńkówki
II miejsce
Klaudia Konas z rodziną z Budzowa
Franciszek Stachoń z rodzicami z Zachełmnej
rodzina Rusinów z Kukowa
III miejsce
Julia i Joanna Porębskie z Grzechyni
Alex i Fabian Bednarzowie z Osielca
wyróżnienia
Wojciech Szwarc z rodziną z Suchej Beskidzkiej oraz Stanisława Franusiak, Małgorzata, Wojtek i Marek Pacholarzowie z Jordanowa

KATEGORIA DZIECIĘCA
I miejsce
Kółko Plastyczne ze Szkoły Podstawowej w Baczynie
Zofia i Magdalena Rypel z Jordanowa
II miejsce
Kółko Plastyczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie
Liliana Rusin i Natalia Hodana z Osielca
Roksana Stopa z Żarnówki

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA
I miejsce
Katarzyna i Magdalena Pieron z Jordanowa
wyróżnienie
Kinga Skawska i Emilia Miś z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

Ponadto nagrody za udział w konkursie otrzymali: Jan Nieckula z rodziną z Suchej Beskidzkiej i Lawson Williamson z rodziną z Kukowa w kategorii “Szopka rodzinna”, Patrycja i Andrzej Kołaczowie z Suchej Beskidzkiej w kategorii dziecięcej oraz Patrycja i Mateusz Markowie z Juszczyna w kategorii młodzieżowej.

Organizatorami konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna” były: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.