W sobotę 27 maja w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu odbyła się kolejna edycja imprezy “OscypekFest”, mającej na celu promocję jednego z najbardziej charakterystycznych produktów lokalnych Beskidów – góralskiego sera oscypka. W trakcie imprezy odbywają się koncerty, pokazy i inne występy artystyczne, a szczególną atrakcją jest produkcja “Największego Sera Góralskiego na Świecie”. Tegoroczny “OscypekFest” tradycyjnie odwiedziły tłumy mieszkańców z Żywca i okolicznych miejscowości oraz turystów z całej Polski.
Kolejny raz specjalnym gościem imprezy było Bractwo Zbójników spod Babiej Góry, które oprócz programu scenicznego miało także swoje stoisko promocyjne, na którym oferowało materiały promocyjne przedstawiające atrakcje turystyczno-krajoznawcze Podbabiogórza. Materiały przekazał Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, który pomógł także w organizacji udziału “Bractwa” w żywieckiej imprezie.

fot. Bractwo Zbójników spod Babiej Góry