W czwartek 26 kwietnia 2022 r. w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski młodzieży szkół średnich i dorosłych. Konkurs, zorganizowany przez CKiF w Suchej przy współpracy Starostwa Powiatowego, stanowił jednocześnie eliminacje powiatowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przeprowadzanego tym razem w ramach “Roku Romantyzmu Polskiego”.

W konkursie udział wzięło siedem osób, które zaprezentowały się w trzech kategoriach: “Turniej recytatorski”, “Wywiedzione ze słowa” i “Poezja śpiewana”. Ich występy oceniało dwuosobowe jury w składzie: Andrzej Róg (aktor, reżyser, scenarzysta) i Ewa Romaniak (aktorka scen krakowskich), które przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria “Turniej recytatorski”
I miejsce – Emilia Urbaniec (Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej)
II miejsce – Anastazja Szczygieł
III miejsce – Natalia Skupień (Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie)
wyróżnienia – Weronika Woźnica (Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej) oraz Ivan Verbytski (Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej)

kategoria “Wywiedzione ze słowa”
wyróżnienie – Oliwia Malina

kategoria “Poezja śpiewana”
I miejsce – Emilia Talaga

Do udziału w eliminacjach na szczeblu rejonowym, które odbędą się 9 i 10 maja 2022 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, jury wytypowało: Emilię Urbaniec, Anastazję Szczygieł, Natalię Skupień oraz Emilię Talagę.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczali wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak oraz dyrektor CKiF Grzegorz Wysmołek.