17 marca 2021 r. w  Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej–Curie odbył się finał XIV edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”. Celem wydarzenia jest promowanie twórczości poetyckiej i popularyzacja kultury słowa. Podczas finału nagrodzono twórców w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły średnie, dorośli. Przyznano także nagrodę specjalną – obraz będący ilustracją zwycięskiego tekstu. Zebrani mogli wysłuchać nagrodzonej poezji.

W uroczystości wzięli udział laureaci wraz z opiekunami, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy suskiego starostwa – Janusz Kociołek, dyrektor szkoły – Anna Sala oraz polonistka Izabela Korzec – przewodnicząca jury, która podkreśliła m.in. oryginalność tematyczną nadesłanych tekstów i podziękowała opiekunom młodych poetów za inspirowanie swoich podopiecznych do artystycznej aktywności. Uroczystość została zorganizowana z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiczną.
Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Wiersze oceniało jury w składzie:  Izabela Korzec, Katarzyna Pająk, Anna Szczerba.
Gratulujemy nagrodzonym poetyckiej wrażliwości! Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

W kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce – Maciej Jurek (Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim)
II miejsce – Joanna Kosowska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej)
III miejsce – Milena Kolobius (Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Karłowicza w Wieprzcu)

Wyróżnienie – Wiktoria Janoszek (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej)
Wyróżnienie  – Aleksander Olszewski (Zespół Szkół w Zembrzycach)

W kategorii szkoły średnie:
I miejsce – Julia Szczepaniec (Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie)
II miejsce ex aequo – Aleksandra Mamcarz (Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej) oraz  Beata Łasak (Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej)
III miejsce – Kacper Knapczyk (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej–Curie w Suchej Beskidzkiej)

Wyróżnienie – Przemysław Wronka (Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej)

W kategorii dorośli: