W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. odbył się II Bieg na Zaporę Świnna Poręba – impreza sportowa organizowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, przy współpracy lokalnych samorządów, w tym samorządu powiatu suskiego.

Na dwóch trasach o długości 10 i 5 km, prowadzących przez malownicze tereny Świnnej Poręby, osiedle Gołębiówka i stokami Jaroszowickiej Góry nad Jeziorem Mucharskim, rywalizowało ok. 200 biegaczy z całej Polski, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, w różnym wieku, bo taka właśnie jest idea tych zawodów – jak najszersza promocja ruchu na wolnym powietrzu i zdrowego trybu życia. Uczestnicy zawodów oraz kibicujący im widzowie mieli także okazję skorzystać z możliwości zwiedzania zapory, elektrowni wodnej i ośrodka zarybieniowego, a na dzieci czekało wiele atrakcji w postaci gier, zabaw i stoisk edukacyjnych.

Na imprezie obecni byli m.in. dyrektor Wód Polskich Małgorzata Sikora, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, członek zarządu powiatu wadowickiego Mirosław Sordyl oraz wójt gminy Stryszów Szymon Duman. Władze samorządowe powiatu suskiego reprezentowała Joanna Stypuła, członek zarządu, która wręczyła zawodnikom pochodzącym z terenu naszego powiatu nagrody i okolicznościowe statuetki.

fot. Starostwo Powiatowe w Wadowicach