231 zawodników wzięło udział w IX Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w niedzielę 4 czerwca na stadionie w Bystrej Podhalańskiej.
Głównym organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz Gminą Bystra-Sidzina.
Zawody przeprowadzono wg regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z 2010 roku. Komisję sędziowska stanowili członkowie Powiatowej Komisji Sędziowskiej pod przewodnictwem dh Andrzeja Gwiazdonika.
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej ufundowało medale, puchary oraz dyplomy. Po zakończeniu zawodów dekoracji najlepszych drużyn dokonał Starosta Suski Józef Bałos, wraz z Wójtem Gminy Bystra-Sidzina Stanisławem Tempką i Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Tomaszem Markiem.
Dwie najlepsze drużyny z kategorii dziewcząt (MDP Jordanów, MDP Marcówka) i chłopców (MDP Jordanów, MDP Osielec Górny) uzyskały prawo startu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w niedzielę 18. czerwca w Suchej Beskidzkiej.
Szczegółowe wyniki zawodów i obszerna galeria zdjęć dostępne są na stronie sport.powiatsuski.pl