W piątek 9 grudnia 2022 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, zorganizowanego przez ZSP Krzeszów jako część prowadzonego przez Powiat Suski projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim – kontynuacja 2022 r.”, na które powiat pozyskał środki w wysokości 100.000,00 zł z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” (przy wkładzie własnym w wysokości 9.969,83 zł).
W ramach realizacji ww. projektu wymieniono i uzupełniono istniejące oznakowanie, wykonano strefy oczekiwania oraz oświetlenie dedykowane na istniejącym przejściu dla pieszych obok budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie, a także utworzono nowe przejście dla pieszych z oświetleniem dedykowanym w rejonie plebanii w Krzeszowie.
Ważnym elementem projektu były także działania edukacyjne prowadzone zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.
W konkursie, przygotowanym przez nauczycielki ZSP w Krzeszowie Beatę Bacę i Joannę Kinder pod hasłem „Jestem bezpieczny i widoczny na drodze”, udział wzięły dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, a laureaci otrzymali nagrody (sfinansowane ze środków pochodzących z projektu) oraz materiały promocyjne powiatu przekazane przez starostwo suskie, które wręczali: przewodniczący rady powiatu Jan Banaś, radny powiatu Jacek Zając, podkom. Grzegorz Sikora oraz asp. sztab. Tadeusz Gacek z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej i dyrektor ZSP w Krzeszowie Agata Gołuszka.
W ramach projektu ufundowano także opaski odblaskowe dla uczniów i seniorów – mieszkańców Krzeszowa.

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie