W czwartek 17 czerwca 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem “Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Konkurs tradycyjnie organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym roku wzięło w nim udział 490 uczniów z 21 szkół z terenu powiatu suskiego. Na szczeblu regionalnym laureatami zostali:

– w I grupie wiekowej (klasa 0-III):
I miejsce: Anna Głowacz z klasy II ZSP w Baczynie,
II miejsce: Aleksandra Wojtyczko z klasy “0” ZSP w Skawicy,
III miejsce: Amelia Migas z klasy “0” ZSP w Skawicy;

– w II grupie wiekowej (klasa IV-VIII):
I miejsce: Oliwia Głowacz z klasy V ZSP w Baczynie,
II miejsce: Kacper Pilch z klasy IV SP nr 2 w Budzowie,
III miejsce: Weronika Strączek z klasy VII SP nr 1 w Budzowie.

Ponadto Starosta Suski wyróżnił autorów 6 prac plastycznych, po 3 z każdej kategorii wiekowej, oraz osobiście wraz z wicestarostą Zbigniewem Hutniczakiem i kierownikiem Placówki Terenowej KRUS w Suchej Beskidzkiej Jackiem Kamińskim pogratulował wyróżnionym uczestnikom konkursu i wręczył im nagrody. nagrody te odebrali:

– w I grupie wiekowej (klasa 0-III): 
Mikołaj Furmański z klasy “0” SP w Zachełmnej,
Jakub Płaszcz z klasy II SP w Toporzysku, 
Emilia Białończyk z klasy III SP w Grzechyni;

– w II grupie wiekowej (klasa IV-VIII):
Piotr Marek z klasy V SP w Juszczynie,
Anna Malina z klasy VI ZSP w Baczynie,
Karolina Chromy z klasy VII SP nr 1 w Budzowie.

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 23 czerwca 2021 r. 

W tym roku nagrody i drobne upominki dla laureatów, obok Starostwa Powiatowego, ufundowali także sponsorzy: Hurtownia Spożywcza “SUŻYW”, Gmina Budzów, Miasto i Gmina Maków Podhalański, Gmina Bystra-Sidzina i Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW Oddział w Bielsku-Białej.