3 marca na suskim zamku odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego ze Starostą Suskim Józefem Bałosem oraz burmistrzami i wójtami z powiatu suskiego. W spotkaniu uczestniczyli także radni wojewódzcy: Danuta Kawa i Stanisław Bisztyga oraz kierownictwo ZOZ w Suchej Beskidzkiej w osobach dyrektora Marka Habera i jego zastępcy Józefa Fortuny.

Głównym tematem piątkowego spotkania było przedstawienie planowanego harmonogramu naborów do programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 i omówienie możliwości pozyskania z nich środków na inwestycje realizowane przez samorządy.

Piątkowa wizyta marszałka Witolda Kozłowskiego była jego pierwszą oficjalną wizytą w powiecie suskim, ale już zapowiedział on kolejne odwiedziny, tym razem w poszczególnych gminach powiatu.  Podczas spotkania padła również zapowiedź utworzenia agendy zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w naszym powiecie.