W dniach 2-4 grudnia 2022 r. na szlakach Podbabiogórza odbył się VI Mikołajowy Rajd Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, w którym udział wzięło 54 uczniów reprezentujących ZSP w Giebułtowie, SP w Jerzmanowicach oraz LO nr VIII w Krakowie. Bazą rajdu było prowadzone przez powiat suski Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, a honorowy patronat nad imprezą objął starosta Józef Bałos. Był on też obecny na niedzielnym podsumowaniu rajdu, podczas którego przekazał jego uczestnikom materiały promocyjne o naszym regionie, a także zachęcał młodzież i towarzyszących jej nauczycieli i opiekunów do dalszego odkrywania uroków naszego regionu oraz korzystania z powiatowej schroniskowej bazy noclegowej, tym bardziej że już wkrótce powiększy się ona o nowy, zmodernizowany obiekt w Sidzinie (budynek dawnego Domu Wczasów Dziecięcych nr 2).
Podczas trzydniowego pobytu na Podbabiogórzu młodzi turyści odwiedzili m.in. Izbę Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego w stryszawskiej Siwcówce i zdobyli dominujący nad tą wsią szczyt Jałowca (1111 m n.p.m.). Ze względu na nadchodzącą zimę, nie zabrakło także tradycyjnego spotkania z Mikołajem.
Mamy nadzieję, że pobyt na Podbabiogórzu pozostanie na długo w pamięci uczestników rajdu i przyczyni się do dalszego pogłębiania ich turystycznych pasji oraz zachęci do kolejnych wędrówek po naszych pięknych okolicach.