Po raz pierwszy w historii podczas sesji Rady Powiatu Suskiego zostały wręczony Nagrody Powiatu Suskiego dla uczniów za osiągnięcia sportowe.

W tym roku dwadzieścia jeden Nagród Powiatu Suskiego dla uczniów zostało wręczonych podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu. Otrzymali je uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/2022 zostali szkolnymi mistrzami województwa małopolskiego w poszczególnych dyscyplinach.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: Weronika Socha (ZSP Baczyn) – bieg na 300 metrów, Wiktoria Gracjasz (rok szkolny 2021/2022 – SP2 Stryszawa) – pływanie, 50 m styl dowolny, Marcin Mirocha (ZSP Baczyn)– bieg na 300 metrów, Michał Talaga (ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka)– rzut oszczepem, Jakub Pochopień, Konrad Polak, Jakub Mazur, Mikołaj Fluder (rok szkolny 2021/2022 – uczniowie SP1 Stryszawa) –  sztafeta 4×100 metrów, Krzysztof Baran, Antoni Kulig, Hubert Smolik, Mateusz Lasa, Jan Strączek, Bartłomiej Bik, Antony Stachoń, Igor Gracjasz, Szymon Klimasara, Maciej Cygan, Hubert Wójciga, Jakub Bodzek, Dawid Kubasiak (rok szkolny 2021/2022 – uczniowie SP1 Sucha Beskidzka) – koszykówka.

Nagrody wręczyli Starosta Suski Józef Bałos oraz Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Jan Banaś.