Dwa nowe  mosty  powstały na drodze powiatowej 1688K Maków – Żarnówka – Wieprzec – Kojszówka w miejscowości Żarnówka. Dotychczasowe przeprawy o konstrukcji  stalowo – drewnianej były w złym stanie technicznym i nie nadawały się do remontu, stąd decyzja o zastąpieniu ich nowymi. Zakres wykonanych prac obejmował rozbiórkę dotychczasowych mostów, wzniesienie nowych w technologii żelbetowej, przebudowę dróg dojazdowych  oraz umocnienie koryta potoków.


Ponadto oszczędności powstałe po rozstrzygnięciu przetargów na budowę mostów pozwoliły na wykonanie remontu drogi powiatowej w Kojszówce na długości 500 m. Łączna wartość przeprowadzonych prac wyniosła 2 323 000 zł. Połowę tej kwoty udało się pozyskać z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, pozostałą  sumę  pokryto z budżetu powiatu. Dodatkowo, dzięki wsparciu udzielonemu przez gminę Maków Podhalański w kwocie 250 000 zł na odcinku łączącym oba mosty położona została nowa nawierzchnia asfaltowa.

Wykonane zadania poprawią komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi jak również wpłyną na poprawę infrastruktury drogowej powiatu.

foto. Witold Korzec (marzec 2019 r.)