29 października 2021 r. nastąpiło uroczyste przekazanie Zespołowi Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej samochodu ciężarowego marki DAF LF 260 FA zakupionego przez powiat suski za kwotę niemal 373 tys. zł z projektu pn. „Wzmocnienie konkurencyjności uczniów na rynku pracy II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Samochód będzie wykorzystywany do prowadzenia kursów kwalifikacji wstępnej oraz nauki jazdy na prawo jazdy kategorii C zaplanowanych do realizacji w ramach ww. projektu, a także do prowadzenia zajęć praktycznych w zakresie prawa jazdy kategorii C oraz kwalifikacji wstępnej w formie zajęć szkolnych dla zawodów: kierowca mechanik oraz technik transportu drogowego. Dodatkowo będzie służył jako pomoc dydaktyczna w realizacji podstawy programowej w zawodach: technik spedytor, kierowca mechanik oraz technik transportu drogowego, technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych.