W piątek, 11 listopada 2022 r., jak co roku we wszystkich gminach powiatu suskiego odbyły się obchody Święta Nieodległości, w których brali udział przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji, szkół, stowarzyszeń oraz mieszkańcy podbabiogórskich miejscowości. W uroczystościach tych powiat suski reprezentowali: starosta, wicestarosta, przedstawiciele zarządu oraz rady powiatu, a także starostwa powiatowego.

W tym roku szczególny przebieg miały uroczystości w Juszczynie, gdzie odbył się specjalny koncert patriotyczny w wykonaniu Zespołu Regionalnego “Zbyrcok” działającego pod patronatem Stowarzyszenia “Nowy Juszczyn”. Z kolei obchodom w Zawoi towarzyszyło wciągnięcie biało-czerwonej flagi na nowo postawiony przy tamtejszym urzędzie gminy maszt.

W stolicy powiatu zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był koncert finałowy XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska – Moja Ojczyzna”, który odbył się w tutejszym Centrum Kultury i Filmu. Laureatom konkursu nagrody wręczyli: starosta Józef Bałos oraz burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt. Z wynikami festiwalu można się zapoznać na stronie internetowej: https://ckifsucha.pl/aktualnosci/wyniki-xiv-festiwalu-piesni-patriotycznej/

fot. W. Ciomborowski / UM Sucha Beskidzka, MBP w Makowie Podhalańskim / BCK Zawoja