Po długiej przerwie związanej z pandemią COVID-19 powiat suski wziął udział w pierwszej tegorocznej dużej imprezie targowej branży turystycznej, jaką były 13. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 4-6 marca 2022 r. W targach wzięło udział 174 wystawców z Polski i z zagranicy, a w ciągu trzech kolejnych dni ekspozycje targowe rozmieszczone we wrocławskim kompleksie sportowym Tarczyński Arena odwiedziło ponad 8000 osób.

Na naszym, specjalnie przygotowanym z myślą o tegorocznych targach turystycznych stoisku, prezentowane były materiały promocyjne powiatu suskiego, poszczególnych gmin z terenu powiatu, a także Babiogórskiego Parku Narodowego, jak również partnerskiej gminy słowackiej – Oravskiej Polhory. Goście odwiedzający stoisko mogli też degustować produkty regionalne, m.in. zawojskiego kołacza, oscypki i słowackie wyroby pana Matisa. Nie zabrakło też gadżetów projektowych. Zainteresowane osoby mogły także obejrzeć film o najciekawszych atrakcjach Podbabiogórza, a także zapoznać się z przygotowywanym przez powiat nowym turystycznym serwisem internetowym.

Całość prezentacji targowej wraz z aranżacją stoiska oraz opracowaniem najnowszych materiałów promocyjnych powiatu stanowi część mikroprojektu „Kierunek Podbabiogórze” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014-2020. Partnerem mikroprojektu jest słowacka gmina Oravska Polhora. W ramach projektu, który realizowany jest przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy suskiego starostwa planowany jest także udział powiatu w kolejnych trzech imprezach targowych branży turystycznej  w bieżącym roku – w Katowicach, Opolu i Chorzowie.