Tegoroczne targi turystyczne „Tour Salon” w Poznaniu, które odbywały się w dniach 9-11.02.2018 r., organizatorzy, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie, wkomponowali w blok targów pięciu pasji.


Wraz z turystycznymi były to targi: wędkarskie „Rybomania”, myślistwa i strzelectwa „Knieje”, sprzętu pływającego i sportów wodnych „Boatex” oraz – pierwsze w Polsce targi wyposażenia survivalowego i militarnego „Survival Force Expo”. Łącznie, w kilku halach, swoje stoiska promocyjne przygotowało ok. 600 wystawców. Wspólne stoisko na tych targach miały też: Powiat Suski i Oravska Polhora, partnerzy w projekcie promocyjnym, którego głównym celem jest budowa turystycznego wizerunku i rozpoznawalności polsko-słowackiego, pogranicznego regionu pod Babią Górą, jako terenu o znacznym potencjale kulturowym i przyrodniczym.

Udział w targach turystycznych jest jednym z działań realizowanych przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu “Promocja babiogórskiego dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego”, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014 – 2020.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych “Tour Salon” w Poznaniu przyciągnęły w tym roku licznych zwiedzających. Na stoisku powiatu odwiedzający mogli m.in. otrzymać specjalnie przygotowane w ramach projektu materiały promocyjne (mapy, mapki, ulotki tematyczne, foldery) oraz gadżety promocyjne (w tym puzzle i gry memory o tematyce związanej z naszym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, a także produkty regionalne – drewniane zabawki ze Stryszawy). Dystrybuowane były również materiały promocyjne przekazane przez poszczególne gminy z powiatu i Babiogórski Park Narodowy.