Czternastu sportowców i dwóch trenerów otrzymało nagrody Powiatu Suskiego za osiągnięte wyniki sportowe.

W czwartek 16 grudnia 2021 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród zawodnikom oraz trenerom. Wśród laureatów znaleźli się medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata, uczestnicy międzynarodowych zawodów rangi mistrzowskiej. Uroczystość ze względu na obowiązujący reżim sanitarny miała w tym roku kameralny charakter.

Przybyłych na uroczystość powitali Starosta Suski Józef Bałos oraz Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Jan Banaś, którzy pogratulowali wspaniałych wyników i osiągnięć sportowych, dzięki którym promowany jest również i powiat suski. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla sportowców i trenerów. O ich wysokości decydował najwyższy, na podstawie regulaminu przyznawania nagród powiatu suskiego, osiągnięty wynik sportowy. Nagrodzeni otrzymali również pamiątkowy dyplom oraz album. Przy okazji nagradzania poszczególnych zawodników i trenerów odczytywane były również ich osiągnięcia sportowe. Wszyscy obecni na uroczystości nagradzali rzęsistymi brawami kolejnych laureatów nagród powiatu suskiego, doceniając tym samym ich trud i wysiłek, które się złożyły na tak bardzo dobry rezultat. W przypadku nieobecności laureata, nagrodę w jego imieniu odbierali najbliżsi.

Nagroda Powiatu Suskiego 2020 – kategoria: Zawodnik
Kateryna Kubatko (gmina Sucha Beskidzka) – wicemistrzyni świata U-8 w fitness.
Julia Przybyś (gmina Zembrzyce) – podwójna brązowa medalistka Mistrzostw Polski U-18 w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem.
Maria Długosz (gmina Sucha Beskidzka) – mistrzyni Polski szkółek kolarskich w kolarstwie górskim.
Natalia Leśniak (gmina Stryszawa) – srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski w łucznictwie klasycznym.
Aleksander Chowaniak (gmina Zawoja) – brązowy medalista Mistrzostw Polski U-18 w Trójboju Siłowym oraz brązowy
Szymon Gospodarczyk (miasto Jordanów) – drugie miejsce w kategorii ERC Junior podczas Rally Fafe Montelongo w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy.
Maksymilian Matyasik (miasto Jordanów) – mistrz Polski szkółek kolarskich w kolarstwie górskim.
Grzegorz Guzik (gmina Maków Podhalański) – uczestnik mistrzostw świata w biathlonie.
Patryk Cacak (gmina Stryszawa) – mistrz Polski juniorów w łucznictwie klasycznym.
Michał Groń (gmina Maków Podhalański) – mistrz Polski U-18 w futsalu.
Jakub Pietrusa (gmina Stryszawa) – srebrny medalista Mistrzostw Polski U-18 w biegu na 100 metrów.
Maciej Sikora (gmina Stryszawa) – brązowy medalista Mistrzostw Polski U-18 w sztafecie szwedzkiej.
Jakub Pietrusa (gmina Stryszawa) – mistrz Polski U-16 w biegu na 300 metrów.
Marcin Kozina (gmina Maków Podhalański) – mistrz Polski U-18 w futsalu.

Nagroda Powiatu Suskiego 2020 – kategoria: Trener
Rafał Kukla (gmina Stryszawa) – trener klubowy Jakuba Pietrusy I, Jakuba Pietrusy II oraz Macieja Sikory / klub UKS Bieganie.pl Stryszawa.
Grzegorz Hajda (gmina Zawoja) – trener klubowy Marii Długosz i Maksymiliana Matyasika / klub UKS Zawojak Zawoja.