Od kilku lat Nagrody Powiatu Suskiego są wręczane podczas gali Sportowiec Roku, organizowanej przez portal Sucha24.pl

Do końca stycznia można było składać wnioski o przyznanie Nagrody Powiatu Suskiego za osiągnięcia sportowe w 2022 roku. Wpłynęło ich łącznie trzydzieści – dwadzieścia siedem w kategorii zawodnik, trzy w kategorii trener. Zostały złożone również trzy wnioski o przyznanie wyróżnienia za działalność sportową ważną dla mieszkańców powiatu suskiego. W przypadku nagrody powiatu suskiego, zawodnik lub trener otrzymuje nagrodę finansową. W przypadku wyróżnienia, jest to dyplom.

Wnioski zostały najpierw zaopiniowane przez komisję ds. nagród w składzie: Wicestarosta Zbigniew Hutniczak, Przewodnicząca Komisji, Edukacji, Sportu i Nauki Renata Babicz oraz Główny Specjalista ds. kultury fizycznej i sportu Maciej Krzyśków, a następnie zatwierdzone przez Zarząd Powiatu Suskiego w dniu 06.02.2023. Wśród laureatów znaleźli się medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata, uczestnicy międzynarodowych zawodów rangi mistrzowskiej w tym Igrzysk Olimpijskich

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło we wtorek 21.marca w Kukowie podczas gali Sportowiec Roku 2022. Nagrody wręczali Starosta Suski Józef Bałos, Wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Jan Banaś.

W trakcie czwartkowej uroczystości wybrano także sportowca roku 2022 w powiecie suskim, a tytuł ten przypadł Szymonowi Gospodarczykowi.

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO 2022 PRZYZNANE PRZEZ STAROSTWO POWIATOWE W SUCHEJ BESKIDZKIEJ:

ZAWODNIK: Izabela Marek (kolarstwo górskie), Anna Malina (taniec/mażoretki), Tomasz Skupień (biegi górskie), Daria Madejczyk (taniec/mażoretki), Hubert Trybała (kolarstwo górskie), Dawid Bartyzel (kolarstwo górskie), Maria Długosz (kolarstwo górskie), Piotr Ordzowiały (nordic walking), Roman Ficek (biegi górskie), Benedykt Długosz (kolarstwo górskie), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Bruno Długosz (kolarstwo górskie), Paulina Guzik (piłka nożna), Maksymilian Matyasik (kolarstwo górskie), Natalia Leśniak (łucznictwo), Nicola Madejczyk (piłka nożna), Ewa Wrona (pływanie), Szymon Gospodarczyk (rajdy samochodowe), Grzegorz Guzik (biathlon), Aleksandra Nieciąg (piłka nożna), Katarina Kubatko (taniec/fitness), Patryk Lis (kolarstwo BMX), Jan Wolczko (lekkoatletyka), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Bartłomiej Popielarczyk (kulturystyka), Wiktoria Gracjasz (pływanie), Jan Wolczko (lekkoatletyka).

TRENER: Jakub Zamroźniak (kolarstwo górskie), Łukasz Miklusiak (pływanie), Piotr Staszak (pływanie).

WYRÓŻNIENIE: Gabriel Borowy (motorsport), Mateusz Stopka (piłka nożna), Patryk Brytan (piłka nożna).