Zapraszamy na „Promocję zawodów mundurowych” w powiecie suskim

Już w najbliższy wtorek ( 21.02. br.) w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej oraz w czwartek (23.02. br.) w hali sportowej Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie odbędzie się Promocja Zawodów Mundurowych. Spotkanie jest skierowane dla klas maturalnych, podczas którego będą mieli okazje poznać bliżej służbę w mundurze.

Służby mundurowe z terenu województwa małopolskiego tj. Policja, Straż Pożarna, Wojsko, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Żandarmeria Wojskowa, w jednym miejscu podczas organizowanej po raz pierwszy przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej „Promocji Zawodów Mundurowych”. Dalsza nauka, praca czy służba dla społeczeństwa? Z takim dylematem życiowym spotyka się każdy maturzysta. Podczas spotkania organizowanego 21 lutego, w hali sportowej w suskiego Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suche Beskidzkiej oraz 23 lutego, w hali sportowej Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie, uczniowie będą mieli okazje bezpośrednio poznać i porozmawiać z przedstawicielami służb, a także bezpośrednio zobaczyć sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Nie zbraknie informacji na temat jakie trzeba spełniać wymagania formalne, jak wygląda procedura doboru by zostać mundurowym i do jakich jednostek można zostać przyjętym.

Zapraszamy serdecznie.