47 tysięcy złotych – taką niebagatelną sumę z przeznaczeniem na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej zebrano podczas szczególnej imprezy, która odbyła się w Stryszawie w sobotę 12 czerwca 2021 r. Jej głównym punktem był mecz piłkarski o Puchar Starosty Suskiego, w którym stanęły naprzeciwko siebie dwa zespoły lokalnych przedsiębiorców, poprowadzone do boju przez trenerów: Franciszka Smudę i Bogdana Zająca, a na boisku wspierane przez świetnych piłkarzy – Mirosława Szymkowiaka, Tomasza Gorczyka i Krzysztofa Bukalskiego. Ambasadorem akcji był trener Adam Nawałka.

Choć wynik nie był tu najważniejszy, odnotujmy, że w ręce kapitana zwycięskiej drużyny trafiło główne trofeum – puchar wręczony przez starostę Józefa Bałosa, natomiast Jan Banaś, przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, ufundował puchar dla najlepszego zawodnika meczu. Organizacja tej cennej inicjatywy oraz jej wymierny końcowy sukces finansowy możliwe były dzięki zaangażowaniu wielu osób, firm i instytucji, wśród których byli m.in. wójt Stryszawy Rafał Lasek, firma “Woodica”, dyrekcja i pracownicy OREW, ks. Marek Śladewski, a także Joanna Stypuła, członek Zarządu Powiatu Suskiego, od dawna bardzo zaangażowana w działania na rzecz pomocy podopiecznym tarnawskiego OREWu i rozbudowy placówki.

Sam mecz nie był jedyną atrakcją, która czekała w to słoneczne popołudnie na licznie zgromadzonych na boisku Centrum Rekreacji i Sportu w Stryszawie widzów. Mieli oni także okazję m.in. obejrzeć występ Adama Asanova, wokalisty zespołu “Piersi”, pokazy w wykonaniu spadochroniarzy z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, rozgrywki młodych piłkarzy o Puchar Wójta Gminy Stryszawa, a także wziąć udział w licytacjach, które prowadzili – jak i całość imprezy – LIBER oraz Anna Pituła-Biela.

fot. Sucha24.pl