Organizator Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom – Województwo Małopolskie
zaprasza:
a)OBIEKTY NOCLEGOWE
b)OBIEKTY GASTRONOMICZNE
c)ATRAKCJE TURYSTYCZNE
d)INFORMACJE TURYSTYCZNE
e)POZOSTAŁE OBIEKTY USŁUGOWE

zlokalizowane (prowadzące działalność) w województwie małopolskim, w odległości nie większej niż 15 km od jednej z tras rowerowych sieci VeloMałopolska do zgłoszenia udziału w otwartym i nieodpłatnym Systemie Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim.

Opis wymagań jakie należy spełnić oraz formularz naboru jest dostępny na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl/mpr
Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca 2021 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres mailowy: mpr@umwm.malopolska.pl

Podstawowe założenia Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom to: ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci. System małopolski działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo) oraz w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).
Ich celem jest rozwój i promocja turystyki rowerowej, inspirowanie i wspieranie lokalnego biznesu w tworzeniu oferty przyjaznej dla rowerzystów, podnoszenie konkurencyjności oraz stworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami biorącymi udział w Systemie.
Certyfikat MPR ułatwia pozyskanie dodatkowych klientów i zwiększenie przewagi konkurencyjnej poprzez promocję na stronie internetowej poświęconej turystyce w Małopolsce, promocję w social mediach, obecność na mapach rowerowych wydawanych przez Województwo Małopolskie i w publikacjach oraz innych materiałach promocyjnych na temat ścieżek VeloMałopolska. Certyfikat będziesz mógł też wykorzystywać w swoich działaniach marketingowych np. umieszczając logo MPR na swoim obiekcie, stronie internetowej, social mediach czy ulotce.
Ponadto otwarcie i nastawienie się na rowerzystów po prostu się opłaca. W całej Europie właśnie ten rodzaj turystyki jest znaczącym czynnikiem rozwoju regionalnego i lokalnego. Zgodnie z szacunkami Europejskiej Federacji Cyklistów sektor „cycle industry” w UE to 655 tys. miejsc pracy, a roczne przychody z turystyki rowerowej to aż 44 mld euro. Dzienne wydatki turysty rowerowego w Niemczech czy Austrii to 53-70 euro.

Kontakt do Organizatora Systemu Rekomendacji MPR w Małopolsce:

E-mail kontaktowy: mpr@umwm.malopolska.pl

oprac. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego