Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej wygrali Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i będą reprezentować nasz powiat podczas zawodów wojewódzkich, które odbędą się w maju w Mikluszowicach.
Głównym organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej przy udziale samorządów gmin z terenu powiatu suskiego i Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Zawody odbyły się w czwartek 20. kwietnia w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie.

Popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, to główne cele turnieju BRD.
Zawody składały się z trzech części: testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonywaniu sprawnościowego toru przeszkód na rowerze oraz zadania praktycznego z pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach turnieju prowadzone były dwie klasyfikacje – dla uczniów z roczników 2011 i młodszych (Grupa I) i dla uczniów z roczników 2008-2010 (Grupa II). Na zakończenie, oprócz wyróżnień drużynowych, wyróżniono także najlepiej punktujących uczniów w obu kategoriach wiekowych. Byli to: Jakub Sikora (SP Juszczyn) – grupa I oraz Mikołaj Kudzia (SP Sidzina) – grupa II.
Zdobywcy pierwszych miejsc w kategorii drużynowej odebrali puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, które wręczył wicestarosta Zbigniew Hutniczak.
Wszyscy uczestnicy turnieju BRD otrzymali nagrody ufundowane przez poszczególne gminy, które wręczali włodarze gmin i miast lub ich przedstawiciele. 

Zwycięskie szkoły z Tarnawy Dolnej (Julia Stanek, Kajetan Kot, Kacper Maciążka, Maja Lenik) oraz Sidziny (Mikołaj Kudzia, Igor Migas, Aleksander Trzop) uzyskały prawo startu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 9-10 maja w Mikluszowicach. W poprzednim roku również te same szkoły, w tych samych kategoriach okazały się najlepsze w turnieju.
Obszerna fotorelacja z zawodów dostępna jest na stronie sport.powiatsuski.pl

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM – FINAŁ POWIATOWY – 20.04.2023 – KRZESZÓW

GRUPA I – ROCZNIK 2011 I MŁODSZY

 1. Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej – 62 pkt
 2. Szkoła Podstawowa w Krzeszowie – 65 pkt
 3. Szkoła Podstawowa w Sidzinie – 73 pkt
 4. Szkoła Podstawowa w Juszczynie – 87 pkt
 5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej – 111 pkt
 6. Szkoła Podstawowa w Skawicy – 114 pkt
 7. Szkoła Podstawowa w Baczynie – 121 pkt

GRUPA II – ROCZNIK 2008-2010

 1. Szkoła Podstawowa w Sidzinie – 39 pkt
 2. Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej – 43 pkt
 3. Szkoła Podstawowa w Kukowie – 51 pkt
 4. Szkoła Podstawowa w Krzeszowie – 64 pkt
 5. Szkoła Podstawowa w Juszczynie – 67 pkt
 6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej – 69 pkt
 7. Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawoi – 74 pkt
 8. Szkoła Podstawowa w Jordanowie – 85 pkt
 9. Szkoła Podstawowa w Baczynie – 91 pkt