W sobotę i w niedzielę w Zembrzycach oraz w Skawicy miały miejsce bardzo ważne dla lokalnych społeczności wydarzenia. Stulecia powstania świętowały: klub LKS Garbarz Zembrzyce oraz Orkiestra Dęta Rytm, a dwudziestopięciolecie klub LKS Huragan Skawica.

W sobotę 25. czerwca na obiektach „Garbarza” odbyły się najważniejsze uroczystości związane ze 100-leciem powstania klubu LKS Garbarz Zembrzyce. W tym dniu zostały rozegrane m.in. dwa spotkania towarzyskie –najpierw pomiędzy oldbojami „Garbarza” (remis 1:1), następnie kibice mogli zobaczyć starcie występującego aktualnie w A-klasie „Garbarza” i I-ligowej Puszczy Niepołomice (zespół Puszczy wygrał 4:1).

O godzinie 18 rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której zostały wyróżnione i nagrodzone osoby związane z zembrzyckim klubem. W jej trakcie Starosta Suski Józef Bałos wręczył Prezesowi Garbarza Grzegorzowi Józefowskiego okolicznościowy dyplom gratulacyjny i życzył klubowi licznych sukcesów w kolejnych latach działalności, powodzenia w sportowej rywalizacji, a także wielu wiernych, oddanych sympatyków.

Na uroczystości obecni byli także: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Pająk, Wójt Gminy Zembrzyce Łukasz Palarski, Wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Nagawicki i Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach Henryk Sochacki.

W tym samym dniu w Skawicy ćwierćwiecze działalności świętował LKS Huragan Skawica. W ramach jubileuszu został rozegrany trójpokoleniowy mecz o Puchar Starosty Suskiego. Po jego zakończeniu odbyło się podsumowanie 25-lecia „Huraganu”, w trakcie którego w ręce prezesa Piotra Wajsmana trafił Medal 110-lat Powstania Struktur Piłki Nożnej w Małopolsce przyznany klubowi ze Skawicy za zasługi dla rozwoju piłkarstwa małopolskiego i krakowskiego przyznany przez MZPN w Krakowie. Pamiątkowy dyplom przekazał również prezesowi Huraganu wicestarosta Zbigniew Hutniczak. W trakcie uroczystości zawodnikom aktualnie reprezentującym barwy klubu ze Skawicy rozdane zostały także okolicznościowe medale.

W niedzielę w Zembrzycach stulecie powstania świętowali członkowie Orkiestry Dętej „Rytm”. Centralnym punktem uroczystości był blok artystyczny, w którym wystąpiły zaproszone przez organizatorów orkiestry: 1. Stowarzyszenie Muzyczne Śleszowice, Orkiestra Dęta „Sygnał” z Budzowa, Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej oraz Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. Najważniejszym punktem programu był oczywiście koncert jubilatów. Przed tym występem prezes Marian Prorok przedstawił licznie zebranej publiczności historię powstania i działalności zembrzyckiej orkiestry, po czym nastąpił czas na podziękowanie i gratulacje dla „Rytmu”. Z rąk senatora RP Andrzeja Pająka prezes Marian Prorok odebrał medal przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Starosta Józef Bałos przekazał okolicznościowy dyplom i wręczył listy gratulacyjne członkom orkiestry. Gratulacje i podziękowania złożyli też wójt Łukasz Palarski i przewodniczący rady gminy Grzegorz Józefowski oraz przedstawiciele współpracujących z orkiestrą instytucji stowarzyszeń.