W poniedziałek, 17 października starosta suski Józef Bałos wręczył nagrody dla wyróżnionych dyrektorów oraz nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez powiat suski z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystego spotkania w siedzibie starostwa powiatowego podziękował nagrodzonym za zaangażowanie oraz wykonywaną na co dzień pracę pedagogiczną i wychowawczą. Przekazał również życzenia dalszych sukcesów oraz wytrwałości w podejmowaniu kolejnych wyzwań i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Nagrodę za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz zaangażowanie w pracę na zajmowanym stanowisku w 2022 roku otrzymali:

Grażyna Borzestowska – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w Makowie Podhalańskim,  Anna Sala – dyrektor LO nr I im. M. Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej, Aneta Drobny – dyrektor ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, Iwona Sobel – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Makowie Podhalańskim, Dorota Szklana – zastępująca dyrektora ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie,  Rafał Rapacz – dyrektor ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie, Karol Krawczyk – dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Sidzinie, Anna Tatara – wicedyrektor LO nr I im. M. Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej, Anna Wilczek – wicedyrektor ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, Andrzej Hutniczak – nauczyciel ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, Anna Sikora oraz Wojciech Zając – nauczyciele ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, Bożena Łazarska – nauczyciel ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie, Dorota Tobiasz – nauczyciel ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie, Edyta Janik – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Makowie Podhalańskim, Agnieszka Quach – Cielecka – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Makowie Podhalańskim, Dorota Krawczyk – nauczyciel Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Sidzinie.

Nagrodę Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy pedagogicznej w tym roku otrzymał dyrektor ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej Sławomir Kudzia.