19 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzeszowie odbyła się trzynasta edycja Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II, tym razem pod hasłem “Powołani do świętości”, co stanowiło nawiązanie do dwóch wielkich postaci polskiego Kościoła – świętego papieża Polaka oraz beatyfikowanego w bieżącym roku Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego.

W tegorocznym konkursie, który poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Krzeszowie, udział wzięło 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu suskiego. Ostatecznie, w wyniku zaciętej rywalizacji, w której potrzebna była dogrywka ustna, najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Kukowie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej, a trzecie – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie, który wyprzedził Szkołę Podstawową nr 2 w Stryszawie (czwarte miejsce) oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lachowicach (piąte miejsce).

Licznie przybyłych gości przywitała Agata Gołuszka – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie. Wśród nich znaleźli się m.in.: senator RP Andrzej Pająk, poseł na sejm RP Filip Kaczyński, przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Jan Banaś, wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, przewodnicząca Rady Gminy Stryszawa Krystyna Wajdzik, wizytator delegatury w Wadowicach Adrianna Byrska, dziekan dekanatu suskiego ks. Zbigniew Piwowar oraz księża parafii w Krzeszowie – ks. proboszcz Bolesław Żmuda i ks. kanonik Antoni Kania.

Przed rozpoczęciem konkursowych zmagań wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie spektakl pt. „Prorok” oparty na motywach filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy”, przygotowany przez Annę Wojtyłko, Irenę Targosz i Annę Sądaj, z oprawą muzyczną, o którą zadbała Małgorzata Kubieniec.

Głównym organizatorem konkursu, nad którym honorowy patronat objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, była Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata Władysława Bożka w Krzeszowie przy współudziale Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeszowie i Urzędu Gminy Stryszawa. Wśród nagród, które otrzymali uczestnicy konkursu znalazły się także wydawnictwa książkowe przekazane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, które wręczał nagrodzonym przewodniczący rady Jan Banaś. Albumy książkowe ufundowało też Starostwo Powiatowe w Wadowicach, a szczególną nagrodą dla laureatów były bilety do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, przekazane przez dyrektora placówki.