31 marca 2022 r. w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim odbył się finał XXII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego uczniów klas 0-V szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Celem konkursu jest edukacja artystyczna w zakresie kultury żywego słowa, przygotowanie młodzieży do udziału w kulturze, promowanie kultury języka oraz czystej i poprawnej mowy polskiej. Każdy uczestnik przygotował do recytacji dwa utwory: fragment prozy oraz utwór poetycki.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 0-II zaprezentowało się 15 osób, a w kategorii klas III-V – 16 osób. Konkursowe prezentacje oceniała komisja w składzie: Tomasz Międzik (aktor) – przewodniczący komisji, Barbara Skubisz-Tyszewska (polonistka), Małgorzata Migas (polonistka).

Wyniki konkursu:

Kategoria klas “0”-II
I miejsce – Bartłomiej Miśkowiec (miasto Jordanów)
II miejsce – Sandra Woźny (gmina Maków Podhalański)
III miejsce – Wojciech Trzop (gmina Stryszawa)
wyróżnienia – Bartłomiej Ciapała (gmina Jordanów), Michał Pęcek (gmina Budzów), Kacper Wróż (gmina Maków Podhalański)

Kategoria klas III-V
I miejsce – Mikołaj Kołacz (gmina Budzów)
II miejsce – Hanna Klimowska (gmina Maków Podhalański)
III miejsce – Emilia Józefiak (gmina Stryszawa)
wyróżnienia – Liliana Ciślak (miasto Jordanów), Marlena Mazur (gmina Maków Podhalański), Łucja Trybała (gmina Zawoja)

fot. Paweł Woźniak