Kalendarz imprez

Najważniejsze imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne w roku 2024

STYCZEŃ

01.01 – Sucha Beskidzka

KONCERT NOWOROCZNY POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA SUCHA BESKIDZKA

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

06.01 – Jordanów

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

06.01 – Jordanów, Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Zembrzyce

„ORSZAK TRZECH KRÓLI”

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, parafie

06.01 – Zawoja

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE EUROPIE I CAŁEMU ŚWIATU

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

13.01, 14.01 – Jordanów

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „CIOTKA KAROLA”

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

14.01 – Sucha Beskidzka

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

17.01 – Sucha Beskidzka

KONKURS „DEUTSCHE WEIHNACHTSLIEDER”

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

18.01 – Bieńkówka

GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA”

Finał konkursu

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

20.01 – Zawoja

BABIOGÓRSKIE PODŁAZY

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

oraz

Przegląd grup kolędniczych w ramach projektu „Poznaj górala spoza Podhala”

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe, Fundacja Mapa Pasji

21.01 – Budzów

XXI POWIATOWY KONKURS SZOPEK BABIOGÓRSKICH

Finał konkursu

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafia w Budzowie, Starostwo Powiatowe

21.01 – Bystra Podhalańska / Sidzina

SPOTKANIE NOWOROCZNE – WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

21.01 – Sucha Beskidzka

KONCERT NOWOROCZNY MIEJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

do 25.01 – Maków Podhalański

KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY „BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH”

Wystawa pokonkursowa

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

27.01 – Zawoja

„ROZSYPAŁA SIĘ TĘCZA”

Koncert Pro Memoria Urszula Janicka-Krzywda

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

28.01 – Jordanów

KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie, Chór Bel Canto w Jordanowie

LUTY

luty – Sucha Beskidzka

FERIE NA STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ LO W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

luty – Zawoja

POWIATOWE MŁODZIEŻOWE HALOWE ZAWODY DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

03-04.02 – Zawoja

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW

główny organizator: Dog-Adventure

09.02 – Sucha Beskidzka

KONKURS POETYCKI „NIENAZWANE UCZUCIA”

Finał konkursu

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

11.02 – Skawica

MISTRZOSTWA AMATORÓW POLSKI POŁUDNIOWEJ W SKOKACH NARCIARSKICH oraz „ZJAZD NA CYMKOLWIEK”

główny organizator: Rada Sołecka w Skawicy, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

12.02 – Maków Podhalański

WALENTYNKOWY BIEG MIŁOŚCI

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

12-25.02 – sołectwa gminy Budzów

FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

12-25.02 – Sucha Beskidzka

FERIE ZIMOWE W CENTRUM KULTURY I FILMU

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

16.02 – Jordanów

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE TEATRU BLASZANY BĘBENEK

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

18.02 – Zawoja

TURNIEJ SZACHOWY

główny organizator: Pub Fantazja, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

22.02 – Sucha Beskidzka

XV OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY ZIEMI SUSKIEJ

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

24–25.02 – Zawoja

VI BABIOGÓRSKIE MISTRZOSTWA ORLIKÓW I ŻAKÓW

Turniej Halowy Piłki Nożnej

główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

28.02 – Sucha Beskidzka

VII KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2023”

XXIII POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PODBABIOGÓRSKIE OPOWIEŚCI”

Finał konkursów

główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

MARZEC

marzec – Jordanów

XV KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKO– I ANGLOJĘZYCZNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

marzec – Sucha Beskidzka

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

marzec – Sucha Beskidzka

KONKURS „SZKOLNY MISTRZ WIEDZY O ŻYWIENIU”

Finał konkursu

główny organizator: Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

03.03 – Osielec

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

główny organizator: Urząd Gminy w Jordanowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Parafia w Osielcu

06.03 – Sucha Beskidzka

KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „ŚPIEWAĆ PO ANGIELSKU KAŻDY MOŻE…”

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

07-08.03 – Sucha Beskidzka

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

15.03 – Sucha Beskidzka

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY DLA SZKÓŁ ŚREDNICH

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

17.03 – Jordanów

KIERMASZ WIELKANOCNY

główny organizator: Burmistrz Miasta Jordanowa, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

17.03 – Sucha Beskidzka

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY DLA STRZELCÓW SPORTOWYCH

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

19.03 – Maków Podhalański

XXIV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. 0-V)

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

20.03 – Sucha Beskidzka

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROSŁYCH

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

23.03 – Bieńkówka

XVII POWIATOWY KONKURS POTRAW I PALM WIELKANOCNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

24.03 – Bystra Podhalańska, Jordanów, sołectwa gminy Jordanów, Sidzina, Zawoja

KONKURSY PALM WIELKANOCNYCH

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, parafia św. Klemensa w Zawoi

24.03 – Naprawa

KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „STABAT MATER”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Parafia w Naprawie, Starostwo Powiatowe

26.03 – Maków Podhalański

„WIELKANOC W TRADYCJI POLSKIEJ” – KONKURS PLASTYCZNY – WYSTAWA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

30.03 – Zawoja

KONKURS NA KOSZYK ZE ŚWIĘCONYM

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

marzec/kwiecień – Sucha Beskidzka

MARATON MATEMATYCZNY

Konkurs

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

marzec/kwiecień – Sucha Beskidzka

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

KWIECIEŃ

12.04 – Jordanów

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE STUDIA TEATRALNEGO KRAK-ART

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

18.04 – Budzów

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. VI-VIII)

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

19.04 – Stryszawa

FESTIWAL EKOLOGICZNY „EKO-2024”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

29.04 – Maków Podhalański

MAŁOPOLSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH „TALENTY MAŁOPOLSKI”

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

MAJ

maj – Stryszawa

POWIATOWE ZAWODY MDP – PIERWSZA POMOC

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

maj – Sucha Beskidzka

„MAJÓWKA NA STRZELNICY” – IMPREZA DLA MIESZKAŃCOW

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

maj – Sucha Beskidzka

III PLENER MALARSKI W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

maj – Sucha Beskidzka

ZAWODY W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

01.05 – Sucha Beskidzka

WERNISAŻ WYSTAWY ŚRODOWISKOWEJ

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

02.05 – Maków Podhalański

X POWIATOWY KONKURS ZESPOŁÓW ROCKOWYCH, FESTIWAL „ROCKOWA WIRÓWKA”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

02.05 – Sucha Beskidzka

XXI TURNIEJ ŁUCZNICZY ROBIN HOODA

główny organizator: Łucznicze Towarzystwo Sportowe „Zamek Suski”

03.05 – Budzów

OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Budzów

03.05 – Jordanów

KONCERT MUZYCZNY Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

główny organizator: Burmistrz Miasta Jordanowa, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

03.05 – Maków Podhalański

MAKOWSKA MAJÓWKA – OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

08.05 – Sidzina

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej

08-15.05 – sołectwa gminy Budzów

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

09.05 – Sucha Beskidzka

XXXIX FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

Eliminacje powiatowe

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

11.05 – Maków Podhalański

POWIATOWY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

18-19.05 – Sidzina

OGÓLNOPOLSKA NOC MUZEÓW – „DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH”

RAJD ROWEROWY

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Ochotnicza Straż Pożarna w Sidzinie

23.05 – Koskowa Góra

XXX RAJD GÓRSKI „KOSKOWA GÓRA”

główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

25.05 – Maków Podhalański

XXXII MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY PO ZIEMI MAKOWSKIEJ

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

28.05 – Jachówka

GMINNY KONKURS „OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA”

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

31.05–02.06 – Stryszawa

27. ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

CZERWIEC

czerwiec – Zembrzyce

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO–POŻARNICZE DRUŻYN MDP

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

czerwiec – Kuków

MTB MARATON „DARE TO BE”

Wyścig rowerowy

główny organizator: 2PM Group, Urząd Gminy Stryszawa

czerwiec – Stryszawa

XIV MITING LEKKOATLETYCZNY IM. ZDZISŁAWA NAJDERA

główny organizator: Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie, Uczniowski Klub Sportowy „bieganie.pl” Stryszawa

czerwiec – Sucha Beskidzka

POKAZY LAUREATÓW 64. KRAKOWSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Krakowska Fundacja Filmowa

04.06 – Krzeszów

XXII POWIATOWY RAJD MŁODZIEŻY NA LESKOWIEC

główny organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie, Parafia w Krzeszowie

06-08.06 – teren powiatu suskiego – Maków Podhalański

VALVOLINE RAJD MAŁOPOLSKI

Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

główny organizator: GB pro, Fundacja Sporty Motorowe

08.06 – Maków Podhalański

XXIX TERENOWY WYŚCIG ROWEROWY

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

08.06 – Zawoja

POWIATOWY KONKURS GAWĘDZIARZY, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH „PODBABIOGÓRSKIE POSIADY”

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

09.06 – Krzeszów

XV BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert inauguracyjny

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

09.06 – Wysoka

PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH „ECHO”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej, Starostwo Powiatowe

15.06 – Jachówka

XIV KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

16.06 – Bystra Podhalańska

ŚWIĘTO BYSTREJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

20.06 – Zembrzyce

KARUZELA TWÓRCZOŚCI – 20-LECIE WTZ

główny organizator: Warsztaty Terapii Zajęciowej Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

22-23.06 – Maków Podhalański

DNI JANA PAWŁA II

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22-23.06 – Sucha Beskidzka

DNI ZIEMI SUSKIEJ

główny organizator: Gmina Sucha Beskidzka, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Biblioteka Suska, Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej

22-23.06 – Zembrzyce

ŚWIĘTO GMINY ZEMBRZYCE

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, stowarzyszenia z gminy Zembrzyce

23.06 – Sidzina / Bystra Podhalańska

LETNIE KINO

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

29.06 – Skawica

CHODNIK ZBÓJNICKI

główny organizator: Rada Sołecka w Skawicy Centrum

30.06 – Sucha Beskidzka

III BIEG ULICZNY „SUSKA PIĄTKA”

główny organizator: Suski Klub Lekkoatletyczny

LIPIEC

05.07 – Jordanów

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE TEATRU BLASZANY BĘBENEK

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

06.07 – Zawoja

ZAWOJSKIE SIANOKOSY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Zawoi Górnej

07.07 – Sidzina

ŚWIĘTO DRZEWA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

14.07 – Zawoja Przysłop

XV BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert II

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

20.07 – Zawoja

ŚWIĘTO WEŁCZY

główny organizator: Rada Sołecka w Zawoi Wełczy, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

27.07 – Maków Podhalański

XII BIEG GÓRSKI I NORDIC WALKING PAMIĘCI WOJTKA PAZDURA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

27.07–04.08 – Maków Podhalański

61. TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

27.07–03.08 – Maków Podhalański

„W CIENIU BABIEJ GÓRY”

Plener malarsko–rzeźbiarski

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

SIERPIEŃ

sierpień – Kuków

MISTRZOSTWA MDP W ZAWODACH STRAŻACKICH

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie

03.08 – Lachowice

PODBABIOGÓRSKI RAJD ROWEROWY I BIEG ULICZNY – LACHOWICE 2024

główny organizator: Sołectwo Lachowice

04.08 – Lachowice

XV BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert III

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

09.08 – Jordanów

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE STUDIA TEATRALNEGO KRAK-ART

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

09–11.08 – Jordanów

DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ

główny organizator: Burmistrz Miasta Jordanowa, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

10.08 – Jordanów

XVI POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

10.08 – Jordanów

KONCERT CHÓRU BEL CANTO I GOŚCI

główny organizator: Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie, Chór Bel Canto

11.08 – Jordanów

VI BIEG JORDANOWSKI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA

główny organizator: Burmistrz Miasta Jordanowa, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

11.08 – Sidzina

TRAKTORIADA – PODHALAŃSKIE WYŚCIGI TRAKTORÓW

główny organizator: Zespół Traktoriady & Stowarzyszenie Czysty Świat O. Podhalański

11.08 – Sucha Beskidzka

PIKNIK STRZELECKI DLA MIESZKAŃCÓW

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

15.08 – Maków Podhalański

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO PRZY POMNIKU OFIAR ZAGÓRZA NA MAKOWSKIEJ GÓRZE

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

16-17.08 – Zawoja

II FESTIWAL BIEGOWY Alior Bank

główny organizator:Urząd Gminy Zawoja

17.08 – Maków Podhalański

HARPAGAN

Bieg terenowy z przeszkodami

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

17-18.08 – Budzów

DNI GMINY BUDZÓW

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

25.08 – Sidzina

„MIĘDZY DAWNYMI A NOWYMI CZASY”

główny organizator: Stowarzyszenie Tradycja i Natura w Bystrej-Sidzinie, Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

WRZESIEŃ

wrzesień – Maków Podhalański

RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

wrzesień – Sucha Beskidzka

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DRUŻYN OSP

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

wrzesień – Sucha Beskidzka

XI ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO

główny organizator: Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej, Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

01.09 – Wysoka

OBCHODY 85. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Starostwo Powiatowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiej, Szkoła Podstawowa w Wysokiej

05.09 – Sucha Beskidzka

XXVI POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY DLA SAMORZĄDOWCÓW

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

07.09 – Maków Podhalański

NARODOWE CZYTANIE

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

08.09 – Stryszawa Górna

XV BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Koncert IV zamykający festiwal

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

08.09 – Zembrzyce

POWIATOWE DOŻYNKI

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Starostwo Powiatowe

09.09 – Skawica-Zawoja

RAJD SZLAKIEM KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Parafia w Skawicy

13-14.09 – Lachowice

PODBABIOGÓRSKIE MANEWRY RATOWNICZO-GAŚNICZE

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Lachowicach

15.09 – Sidzina

„SIDZIŃSKIE SMAKI JESIENI”

główny organizator: Stowarzyszenie Gospodyń „Sidzinianki” w Sidzinie, Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

17.09 – Stryszawa

XX GWIAŹDZISTY RAJD GÓRSKI SZLAKIEM KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

19.09 – Zawoja

LVI RAJD GÓRSKI „BABIA GÓRA”

główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

27-29.09 – Zawoja

XL BABIOGÓRSKA JESIEŃ W ZAWOI

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

28.09 – Maków Podhalański

POWIATOWE ZAWODY NA SKATE PARKU

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

wrzesień/październik – Sucha Beskidzka

XXVII DNI MUZYKI NA ZAMKU

Cykl koncertów

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

PAŹDZIERNIK

październik – Krzeszów

XVI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

główny organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie

październik – Stryszawa

KONKURS RZEŹBIARSKI „PATRONI NASZYCH KOŚCIOŁÓW”

Biennale

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

02.10 – Maków Podhalański

XXIII RAJD GÓRSKI „PODBABIOGÓRSKIE MIASTA”

główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

05.10 – Maków Podhalański

MAKOWSKIE ŚWIĘTO MIODU

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

15.10 – Bystra Podhalańska / Sidzina

RAJD TURYSTYCZNY

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

17.10 – Maków Podhalański

„JESIENNE PEJZAŻE” – KONKURS – WYSTAWA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

19.10 – Maków Podhalański

XXIII POWIATOWY HUBERTUS

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Starostwo Powiatowe

22.10 – Sidzina

WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

główny organizator: Parafia w Sidzinie, Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

25.10 – Sucha Beskidzka

XXI POWIATOWE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

LISTOPAD

listopad – Bystra Podhalańska / Sidzina

LISTOPADOWY WIECZÓR KABARETOWY

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

05.11 – Zawoja

XVI GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, POWSTAŃCZEJ ORAZ ŻOŁNIERSKIEJ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

07.11 – Sucha Beskidzka

NIEPODLEGŁOŚCIOWE POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY DLA SAMORZĄDOWCÓW

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

10.11 – Maków Podhalański

MAKOWSKA WIECZORNICA

Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

10.11 – Zembrzyce

CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

główny organizator: Stowarzyszenie Mocni Pomocni, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

11.11 – Budzów, Jordanów, Maków Podhalański, Osielec, Sidzina, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zawoja, Zembrzyce

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11 – Jordanów

KONCERT MUZYCZNY Z OKAZJI 106. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

główny organizator: Burmistrz Miasta Jordanowa, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

11.11 – Sucha Beskidzka

XVI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „TO POLSKA MOJA OJCZYZNA” POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA SUCHA BESKIDZKA

Koncert laureatów

główny organizator: Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

16.11 – Stryszawa

XXII POWIATOWY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „O ZŁOTĄ WARZECHĘ”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

20.11 – Sucha Beskidzka

XXI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY REGIONALNEJ „W CIENIU JODEŁ I ŚWIERKÓW”

główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

GRUDZIEŃ

08.12 – Jordanów

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY Z ATRAKCJAMI

główny organizator: Burmistrz Miasta Jordanowa, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

14.12 – Bystra Podhalańska / Sidzina

KONKURS LITERACKI „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

14.12 – Zachełmna

POWIATOWY KONKURS „ŚWIATY, PODŁAŹNIKI I PAJĄKI”

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Szkoła Podstawowa w Zachełmnej, Starostwo Powiatowe

15.12 – Sucha Beskidzka

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

główny organizator: Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej

20.12 – Jachówka

SPOTKANIE WIGILIJNE DLA SAMOTNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

21.12 – Maków Podhalański

„BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH” – KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY – WYSTAWA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

21-22.12 – Zawoja

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

24.12 – Sidzina

PRZED PASTERKĄ – SIDZIŃSKIE KOLĘDY I PASTORAŁKI

Koncert kolęd

główny organizator: Parafia w Sidzinie, Orkiestra Dęta OSP Sidzina, Stowarzyszenie Gospodyń „Sidzinianki” w Sidzinie

24.12 – Zawoja

PASTERKA GÓRALSKA

główny organizator: Parafia w Zawoi Centrum, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.

Adresy organizatorów:

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 875 78 00, 33 875 79 40, fax 874 15 52

e-mail: promocja@powiatsuski.pl

www.powiatsuski.pl

Urząd Miasta Jordanowa

Rynek 1

34-240 Jordanów

tel. 18 269 17 00, fax 18 269 17 19

e-mail: miasto@jordanow.pl

www.jordanow.pl

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim

ul. Szpitalna 3

34-220 Maków Podhalański

tel. 33 874 97 00, fax 33 874 97 51

e-mail: urzad@makow-podhalanski.pl

www.makow-podhalanski.pl

Urząd Miasta Sucha Beskidzka

ul. Mickiewicza 19

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 95 00, fax 33 874 95 32

e-mail: info@sucha-beskidzka.pl

www.sucha-beskidzka.pl

Urząd Gminy Budzów

34-211 Budzów 445

tel. 33 874 00 22, fax 33 874 00 31

e-mail: gmina@budzow.pl

www.budzow.pl

Urząd Gminy Bystra-Sidzina

34-235 Bystra Podhalańska 373

tel. 18 268 12 20, fax 18 268 12 91

e-mail: urzad_gminy@bystra-sidzina.pl

www.bystra-sidzina.pl

Urząd Gminy w Jordanowie

ul. Rynek 2

34-240 Jordanów

tel. 18 268 76 00 fax 18 268 76 29

e-mail: urzad@gmina-jordanow.pl

www.gmina-jordanow.pl

Urząd Gminy Stryszawa

34-205 Stryszawa 17

tel./fax 33 874 72 72

e-mail: sekretariat@stryszawa.pl

www.stryszawa.pl

Urząd Gminy Zawoja

34-222 Zawoja 1307

tel./fax 33 877 50 15

e-mail: sekretariat@zawoja.ug.pl

www.zawoja.ug.pl

Urząd Gminy Zembrzyce

34-210 Zembrzyce 540

tel. 33 874 60 02, fax 33 877 07 00

e-mail: gmina@zembrzyce.pl

www.zembrzyce.pl

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

34-211 Budzów 225

tel. 33 874 01 35

e-mail: bibpalcza@interia.pl

www.bioakbudzow.pl

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina w Sidzinie

34-236 Sidzina 998

tel./fax 18 269 90 01

e-mail: gokptis@bystra-sidzina.pl

http://gokptis.bystra-sidzina.net

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

34-234 Osielec 500

tel. 18 277 35 00

e-mail: gok@gmina-jordanow.pl

www.goksipjordanow.pl

Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie

ul. Rynek 2

34-240 Jordanów

tel. 18 267 51 56

e-mail: mok1@op.pl

www.mok.jordanow.pl

Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury

ul. 3 Maja 24, ul. Kościuszki 5 (Dom Kultury)

34-220 Maków Podhalański

tel. 33 877 13 41, 877 14 81 (Dom Kultury)

e-mail: biblioteka@makow-podhalanski.pl, domkultury@makow-podhalanski.pl

makowskakultura.naszabiblioteka.com

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

34-205 Stryszawa 740

tel. 33 874 70 03, 874 72 36 (budynek ODK)

e-mail: gokstryszawa@poczta.fm

www.stryszawa.pl/tradycja-i-kultura

Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

ul. Mickiewicza 27

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 812 08 88, 515 134 720

e-mail: informacja@centrum-kultury.com

www.ckifsucha.pl

Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy

34-222 Zawoja 2000 A

tel. 33 877 50 66, 519 150 571

e-mail: bck@zawoja.pl, diablak@zawoja.pl

www.bck.zawoja.pl

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa

34-210 Zembrzyce 541

tel. 33 874 61 96

e-mail: gok_zembrzyce@interia.pl

http://www.gckiczzembrzyce.pl

Biblioteka Suska im. dra M. Żmigrodzkiego

ul. Mickiewicza 27

34-200 Sucha Beskidzka

tel./fax 33 812 08 32

e-mail: sucha@bibliotekasuska.pl

www.bibliotekasuska.pl

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej

ul. Zamkowa 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 26 05

e-mail: muzeum@sucha-beskidzka.pl

www.zameksucha.pl

Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

34-236 Sidzina

tel. kontaktowy: 501 597 208

e-mail: skansensidzina@interia.pl

www.skansen-sidzina.pl

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej

ul. Makowska 26

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 47 831 75 00

Komenda Powiatowa Policji

ul. Mickiewicza 42

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 47 832 82 11

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

ul. Mickiewicza 38

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 36 70

Kryta Pływalnia

ul. Zielona 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 55 30

Łucznicze Towarzystwo Sportowe „Zamek Suski”

ul. Zamkowa 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. kontaktowy: 691 760 728

Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

34-222 Zawoja 2000

tel. kontaktowy: 698 674 165

Liga Obrony Kraju – Zarząd Powiatowy

Klub Strzelecki LOK „Czart” Sucha Beskidzka

ul. Makowska 40

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 791 963 623

GB pro

tel. kontaktowy: 887 856 856

Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

ul. Kolejowa 9

34-240 Jordanów

tel. 18 267 55 14

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. płk. T. Semika 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 22 32

Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

ul. Spółdzielców 1

34-200 Sucha Beskidzka

tel. 33 874 27 71

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie

34-206 Krzeszów 216

tel. 33 874 81 73

Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie

34-205 Stryszawa 400a

tel. 33 874 70 08

Sołectwo Lachowice

34-232 Lachowice

tel. 608 410 733

opracowanie:

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy

ARCHIWUM:

– Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. »

– Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2018 r. »

– Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2017 r. »

– Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2016 r. »

– Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2015 r. »

– Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2014 r. »

– Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2013 r. »

Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2012 r. »