Po kilkuletniej przerwie do kalendarza imprez kulturalnych odbywających się na terenie naszego powiatu wróciły eliminacje powiatowe Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych “Talenty Małopolski”. Eliminacje zorganizowane w tym roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim przy współpracy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej zostały przeprowadzone w poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. w sali Makowskiego Centrum Kultury.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu 56 podmiotów wykonawczych (łącznie – 152 uczestników) profesjonalne jury konkursu w składzie: Katarzyna Guran, Adrian Kulik, Wojciech Wachułka, zadecydowało, że do finału wojewódzkiego MFFMiT zostali nominowani:

w kategorii muzycznej:
Zuzanna Ocieczek z Juszczyna
Aleksandra Polak ze Szkoły Podstawowej w Marcówce

w kategorii tanecznej:
Joanna Wicherek – STEP UP ACADEMY w Makowie Podhalańskim
Sylwia Ceremuga – STEP UP ACADEMY w Makowie Podhalańskim
Duet: Anna Bargiel, Wiktoria Pacyna – STEP UP ACADEMY w Makowie Podhalańskim
Zespół UNINVITED – STEP UP ACADEMY w Makowie Podhalańskim
Weronika Utrata – VICTORIA DANCE STUDIO w Makowie Podhalańskim

Ponadto decyzją jury wyróżnienia otrzymali:

w kategorii muzycznej:
Agnieszka Janiczak – Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Jordanowie
Milena Lipa – Głosownia Lekcje Śpiewu i Rehabilitacja Głosu w Makowie Podhalańskim

w kategorii tanecznej:
Duet: Gabriela Ligęza, Joanna Sałapatek – STEP UP ACADEMY w Makowie Podhalańskim
Aleksandra Stradomska z Suchej Beskidzkiej
Vanessa Pochopień – STEP UP ACADEMY w Makowie Podhalańskim
Julia Tajsiak – VICTORIA DANCE STUDIO w Makowie Podhalańskim
Duet: Natalia Malik, Nadia Polak – VICTORIA DANCE STUDIO w Makowie Podhalańskim
Zespół BUBBLES – STEP UP ACADEMY w Makowie Podhalańskim

Pozaregulaminowe wyróżnienie za wykonanie utworu “Hajducki” przyznano Zespołowi Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione z Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Finał wojewódzki imprezy, organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej, Stowarzyszenie Wspierania Kultury „Charstek” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, odbędzie się 24-25 maja 2024 r. w Dobczycach.