W miniony weekend, 29-30 lipca, na rynku w Pszczynie pojawili się wystawcy prezentujący atrakcje krajoznawcze różnych regionów Polski oraz pogranicza polsko-słowackiego i polsko-czeskiego podczas plenerowych Targów Turystycznych “Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Miejsce targów wybrano nie bez powodu, ponieważ miasto jest odwiedzane w wakacyjne weekendy przez kilka, kilkanaście tysięcy osób, turystów – głównie mieszkańców województwa śląskiego, województw ościennych, a także Czech i Słowacji – zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem i poznawaniem nowych, ciekawych miejsc. Targi zorganizowane zostały w ramach imprezy “Śląskie Miraże Art Fest”, mającej na celu szeroko pojętą promocję kultury, sztuki i produktów regionalnych.
Wśród podmiotów obecnych na targach nie zabrakło też Powiatu Suskiego – Podbabiogórza, który oferował materiały promujące region na wspólnym stoisku firmowanym marką “Beskidy”. Promocja marki turystycznej “Beskidy” prowadzona jest od kilku lat przez Stowarzyszenie Region “Beskidy”, a powiat suski od początku uczestniczy w jej tworzeniu. Liczni goście, którzy w sobotę i niedzielę odwiedzili pszczyński rynek, mieli okazję otrzymać m.in. aktualne mapy, przewodniki i foldery informacyjne przedstawiające atrakcje turystyczno-krajoznawcze regionu Beskidy, w tym też powiatu suskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Babiej Góry i jej okolic.