W sobotę 6 maja na rynku w Makowie Podhalańskim odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem makowskiej remizy OSP zbiórką pododdziałów i pocztów sztandarowych, które następnie przemaszerowały na makowski rynek, gdzie miała miejsce zasadnicza część obchodów, rozpoczęta złożeniem meldunku Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbrygadierowi Piotrowi Filipkowi przez dowódcę uroczystości st. kpt. Wojciecha Kanię. Następnie odbył się uroczysty moment podniesienia flagi państwowej z odegraniem hymnu.

W trakcie obchodów, które uświetniła m.in. orkiestra dęta OSP z Jordanowa, a także kompanie PSP oraz OSP z Makowa Podhalańskiego, wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz wyróżnienia i awanse dla zasłużonych strażaków oraz osób pracujących i współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej, a szczególnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru dla Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Makowie Podhalańskim.

W tegorocznych Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka udział wzięli liczni goście, w tym małopolscy posłowie i senatorowie, wojewoda Łukasz Kmita, radna sejmiku województwa Danuta Kawa, komendant wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Filipek, starosta Józef Bałos, komendanci powiatowi PSP z sąsiednich powiatów, przedstawiciele policji oraz władz samorządowych. Kompanią Honorową utworzoną ze strażaków Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej dowodził mł. bryg. Artur Chowaniak. Poczet sztandarowy stanowili strażacy z KP PSP w Suchej Beskidzkiej, a jego dowódcą był asp. sztab. Witold Stramek.