23 i 28 kwietnia 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej zostały przeprowadzone  konkursy powiatowe pod patronatem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

W pierwszym konkursie – XIII Maratonie Matematycznym – brało udział 9 drużyn ze szkół podstawowych. Zmagania polegały na rozwiązywaniu zadań  w trzech etapach.

Tytuł najlepszej drużyny w powiecie uzyskali uczniowie: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Palczy, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wieprzcu, a III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grzechyni.

Do rywalizacji w finale  XII Powiatowego Konkursu Geograficznego pt. „W harmonii z przyrodą – Polskie Parki Narodowe” przystąpiły 22 drużyny  ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu suskiego. Konkurs odbył się dzięki współpracy z Babiogórskim Parkiem Narodowym i Odziałem PTTK w Suchej Beskidzkiej. Każdy uczestnik otrzymał nagrody, które zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Babiogórski Park Narodowy, Nadleśnictwo Sucha Beskidzka, Gminę Sucha Beskidzka. Oto wyniki konkursu:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce  – Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Juszczynie

II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Palczy

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skawicy

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce  – Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

II miejsce – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

III miejsce – Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach w przyszłym roku szkolnym.

tekst i zdjęcia: LO nr I im. Marii Skłodowskiej–Curie w Suchej Beskidzkiej