„Babiogórska Szopka Regionalna” to konkurs, który już od wielu lat jest jednym ze stałych elementów kalendarza imprez kulturalnych organizowanych na terenie powiatu suskiego. W niedzielę 21 stycznia 2024 r. w kościele parafialnym w Budzowie ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji, organizowanej ponownie przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafię Rzymskokatolicką pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
Wszystkie prace, które trafiły na konkurs powiatowy z poszczególnych gmin, oceniła komisja pracująca w składzie: Andrzej Peć (etnograf, kulturoznawca, dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej), Janusz Kociołek (regionalista, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej), ks. Zbigniew Kaleciak (proboszcz Parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie), Anna Gigoń (plastyk, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Budzowie).
Laureaci odebrali nagrody z rąk: starosty Józefa Bałosa, wójta Budzowa Jana Najdka, dyrektor Bibiloteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów Danuty Kawy i gospodarza budzowskiej parafii ks. Zbigniewa Kaleciaka.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria “Szopka rodzinna”

Rodzina Wątrobów z Suchej Beskidzkiej
Rodzina Pakułów z Palczy
Igor i Hubert Pasternakowie z Osielca
Rodzina Habowskich z Jachówki
Rodzina Rusinów z Suchej Beskidzkiej
wyróżnienia
Rodzina Zająców z Zawoi
Rodzina Kudziów z Makowa Podhalańskiego
Rodzina Polaków z Bieńkówki

Kategoria dziecięca

Warsztaty Plastyczne z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Baczyna
Lena i Nela Tomosz z Osielca
Kółko Artystyczne klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej
Roksana Stopa z Żarnówki
Niepubliczne Przedszkole Lobus z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi. Odział specjalny – grupa Delfiny w Suchej Beskidzkiej
wyróżnienie
Grupa 4-latków Misie z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej

Kategoria młodzieżowa

nie przyznano
Kamila Gancarczyk i Jowita Janczura z Białki
nie przyznano

Ponadto nagrody za udział w konkursie otrzymali: Rodzina Targoszów z Kukowa oraz Rodzina Kowalów z Zawoi.